17. března 2007 13:42 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Trenér Hořava ve Znojmě skončil

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Miloslav Hořava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloslav Hořava | foto: ČTK

ZNOJMO Páteční porážka 0:5 v rozhodujícím duelu čtvrtfinálové série extraligy s Pardubicemi je posledním zápasem, který Orli odehráli pod trenérem Miloslavem Hořavou. Mistr světa z roku 1985 po dohodě s vedením klubu končí, nového kouče bude mít Znojmo do měsíce.

Šestačtyřicetiletý Hořava se před měsícem stal společně s Ondřejem Weissmannem novým trenérem české reprezentační dvacítky.

"Hořava odchází ze Znojma po vzájemné dohodě. Novým trenér bude znám do měsíce. Osud dosavadního asistenta Jana Votruby bude záležet na rozhodnutí nového trenéra," řekl dnes předseda znojemského klubu Jaroslav Vlasák.

Ve Znojmě působil Hořava ve své kariéře dvakrát. Poprvé dovedl Orly v ročníku 2002/03 do čtvrtfinále, v němž Znojmo vypadlo stejně jako letos s Pardubicemi. Po sezoně s ním tehdy vedení klubu neobnovilo smlouvu; nahradil jej Pavel Pazourek a Hořava zamířil do Karlových Varů.

Podruhé se vrátil do Znojma v listopadu 2004, kdy na trenérské lavičce vystřídal Milana Kastnera, který tým vedl dočasně po odvolaném Leoši Zajícovi. Pod Hořavovým vedením skončilo mužstvo v roce 2005 na 11. pozici, loni se Orli dostali až do semifinále a obsadili třetí místo.

ČTK
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?