Trenér Francie Domenech: Je to obrovské zklamání pro všechny

23:32
POLOKWANE (JAR) - Kouč francouzských fotbalistů Raymond Domenech toužil na světovém šampionátu umlčet kritické hlasy a postoupit s výběrem galského kohouta aspoň do osmifinále. Po dnešní porážce 0:2 s Mexikem se však obhájcům stříbra účast ve vyřazovacím bojích takřka rozplynula.

Trenér Francie Domenech. foto: ČTK

V závěrečném duelu skupiny s Jihoafrickou republikou jim nejspíš nebude stačit ani případná výhra a Domenecha tak s velkou pravděpodobností čeká poslední zápas na francouzské lavičce. "Jsem strašně moc zklamaný kvůli všem, kteří nám věřili - kvůli týmu, fanouškům, francouzskému publiku. V tuhle chvíli jen těžko hledám slov.

Obhájci sříbra z Francie jsou na pokraji vyřazení - VÍCE ZDE

Snažili jsme se, ale pokaždé nám něco nevyšlo," soukal ze sebe zklamaný Domenech, který po turnaji na lavičce národního celku končí. Věří, že jeho tým přistoupí k posledního zápasu ve skupině s maximálním zaujetím. "Stále je před námi ještě jedno utkání. Budeme hrát o čest a doufat, že by se mohl stát zázrak. K tomu, abychom si udrželi vlastní osud ve svých rukou, jsme potřebovali remízu, ale nedosáhli jsme na ni," dodal Domenech.

Mexiko - Francie (Malouda)

Francouzům hrozí, že budou opouštět šampionát stejně jako v roce 2002 bez jediné vstřelené branky. "To nechceme v žádném případě dopustit. Nechceme odjíždět z turnaje bez vítězství. Chceme zachránit svoji čest," prohlásil záložník Florent Malouda.

Mexičané si premiérový triumf nad Francií v historii náležitě užívali. "Byl to vyrovnaný zápas a hodně záleželo na tom, kdo se dostane do vedení. Zatímco v prvním duelu proti Jižní Africe jsme sehráli druhý poločas bídně, dnes jsme dokázali hrát přesvědčivě celých 90 minut. To rozhodlo," mínil kouč Javier Aguirre.