Vrba kritizoval hráče: Mají sebevědomí, jako by hráli za Real Madrid

14:30
PLZEŇ - Fotbalisté Plzně marně hledají suverénní výsledky ze začátku sezony, kdy měli skvělou formu a soupeřům stříleli jeden gól za druhým. "Bod proti Slavii jsme uhráli možná i se štěstím," uznal trenér Pavel Vrba po sobotní remíze 1:1. V posledních čtyřech kolech poztrácela Viktoria šest bodů a přesně tolik jí může po neděli chybět na vedoucí Spartu - pokud Letenští doma porazí Duklu. A jestliže Teplice v pondělí vyhrají v Brně, klesne Plzeň na třetí místo.

Trenér fotbalistů Plzně Pavel Vrba foto: Mafra - Ladislav Němec

Ne, úřadující mistr skutečně není v ideální formě. A to ho ve středu čeká zápas na stadionu Bayernu Mnichov, možná nejlepšího týmu současnosti. Vrba se po utkání se Slavií zlobil na některé své hráče. Na mysli měl obránce, takřka jistě byl jedním z nich český reprezentační stoper Václav Procházka, jenž Pražanům daroval vedoucí gól. "Naše chyby se opakují, týká se to dvou tří hráčů v defenzivě. Připadají mi, že podle jejich sebevědomí hrají za Real Madrid. Myslí si, že hrají proti nějakému diviznímu klubu a mohou si leccos dovolit," rozčiloval se plzeňský kouč.

"Není normální, co poslední dobou dokážeme v defenzivě vytvořit. Pokud tohle nezlepšíme, tak to bude na Bayernu špatné, ten by naše chyby potrestal určitě důrazněji," tuší. Slavia využila jen jedné chyby, pak mimo jiné pohrdla příležitostí dorazit míč do prázdné brány. "Někteří hráči mi v první půli připadali, že vůbec neposlouchali. I když jsme ztratili dva body, tak remíza odpovídá tomu, co se na hřišti dělo. Slavia tu uhrála bod zaslouženě," řekl Vrba.

Uvažujete tedy o změnách v obraně?
Máme variantu Hubníka, ale ten si při rozcvičce natáhl sval, a tak jsme ho raději šetřili na středu. Už v minulých zápasech ukázal, že je pro nás velmi důležitý. Hodně nám samozřejmě chybí zraněný Limberský, asi nejlepší levý obránce v lize.

Jak celkově hodnotíte zápas se Slavií?
V prvním poločase byla lepší, na hřišti kralovala, byla efektivní, přehrávala nás v důrazu i rychlosti. My jsme byli velmi pomalí, naše přechodová fáze byla pasivní. Slávisté vedli v poločase zaslouženě. Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší, hlavně díky lepší přechodové fázi. Výrazně jsme naši hru zjednodušili, vytvořili si šance a dali gól.

Jak jste spokojený s krajními záložníky? Proti Slavii jimi byli Kolář a Ďuriš.
To je v současnosti asi náš největší problém. Zkoušíme všechno možné, abychom našli ideální řešení. Petržela naskočil do druhého poločasu a hru oživil, ale řešení stále hledáme. Bohužel za chodu. Je to naše Achillova pata. V minulých sezonách se krajní záložníci prosazovali určitě víc.

Nemohl ovlivnit výkon hráčů i nečekaný bojkot skalních fanoušků, kteří nedorazili na první poločas kvůli pochybnému prodeji lístků na utkání v Mnichově?
Ukázalo se, že fanoušky potřebujeme. Na druhou půli už naštěstí přišli a myslím si, že i jejich zásluhou se náš výkon zlepšil. K prvnímu poločasu se nechci vyjadřovat, za druhý jim děkuji.

Překvapily vás změny ve slávistické sestavě? Útočník Škoda ve středu obrany, levý obránce či záložník Juhar v útoku.
Škoda na stoperu nás nepřekvapil protože tam hrál už během přestávky v přípravném utkání proti Trutnovu. Juhar na hrotu byl ale velkým překvapením. Slavia nasadila své nejrychlejší hráče a čekala na brejkové situace. Vykartovaného Kisela bez problému nahradil Lička, jeho příchod je dobrým tahem slávistického kouče. Myslím si, že se Slavia zlepšila a půjde nahoru.