Tráva v Nottinghamu patří Češkám! Dvouhru ovládla Plíšková, čtyřhru Hlaváčková

19:00
NOTTINGHAM - Česká tenistka Karolína Plíšková vyhrála turnaj na trávě v Nottinghamu a získala první letošní titul. Ve finále porazila Američanku Alison Riskeovou 7:6 a 7:5 také díky tomu, že odvrátila sedm setbolů. Úspěch českých tenistek podtrhla Andrea Hlaváčková, která po boku Číňanky Pcheng Šuaj vyhrála čtyřhru.

Karolína Plíšková. foto: Reuters

Plíšková byla v Nottinghamu nejvýše nasazenou. Roli favoritky ve svém prvním letošním finále potvrdila a po více než roce zvítězila. Naposledy triumfovala loni na antuce v Praze.

Karolína Plíšková v Nottinghamu.
Karolína Plíšková.

Plíšková vstoupila do zápasu lépe a vedla 3:1. Pak se ale Američanka brejkem vrátila do hry a za stavu 5:4 měla při servisu české tenistky tři setboly. Ani jeden neproměnila a úvodní sadu rozhodoval tie-break.

Ve druhé sadě získala Američanka převahu ve výměnách, ale vedení 4:2 ztratila a po dalším brejku nevyužila za stavu 5:4 šanci dopodávat set do konce. Znovu promarnila setbol. Naopak Plíšková získala tři hry za sebou a utkání po hodině a 55 minutách ukončila.Plíšková v něm prohrávala 4:6 a pak ještě 6:7, ale ani jednu z těchto tří šancí na ukončení setu Američanka znovu nezužitkovala. Česká tenistka toho využila a zkrácenou hru vyhrála 10:8.

Tenisový turnaj žen v Nottinghamu

(tráva, dotace 250.000 dolarů)

Dvouhra - finále: Karolína Plíšková (1-ČR) - Riskeová (USA) 7:6 (10:8), 7:5.

Čtyřhra - finále: Hlaváčková, Pcheng Šuaj (ČR/Čína) - Dabrowská, Jang Čao-süan (4-Kan./Čína) 7:5, 3:6, 10:7.

Česká tenistka uznala, že finálový zápas nebyl jednoduchý. „Ona si také zasloužila zvítězit a bylo to o pár míčích. Jsem opravdu šťastná, že jsem to dokázala a ukončila jsem to ve dvou setech,“ uvedla na webu turnaje.

Do Nottinghamu se vrátila po třech letech, v roce 2013 tady postoupila do finále turnaje kategorie ITF. „Město znám docela dobře a je to poprvé, co jsem tady vyhrála trofej, takže si to užívám. Jsem opravdu šťastná, můj týden nemohl být lepší,“ dodala čtyřiadvacetiletá Češka.

Hlaváčková s Pcheng Šuaj ve finále porazily 7:5, 3:6 a 10:7 kanadsko-čínský pár Gabriela Dabrowská, Jang Čao-süan a navázaly na společný triumf z turnaje v Pekingu v roce 2014.