Barcelona zdolala Real 2:1, rozhodl krásný lob Sáncheze

17:38aktualizováno  20:27
BARCELONA - První El Clásico této fotbalové sezony ovládla Barcelona. Messi a spol. na domácím stadionu porazili Real Madrid 2:1 díky gólům Neymara a Sáncheze, za hosty snížil až v nastaveném čase náhradník Jesé. Po 10. kole španělské ligy tak bude Real na Barcelonu ztrácet šest bodů.

Sánchez (vpravo) slaví gól. foto: Reuters

On-line reportáž ZDE

Pokud chtěl někdo srovnávat výkony letních posil - Neymara na straně Barcelony a Garetha Balea v dresu Realu Madrid -, pak stačí uvést jen statistiku gólových střel... 1:0.

Brazilský záložník si vychutnal svou první trefu v prestižním souboji odvěkých rivalů v 19. minutě, když na levé straně dostal přihrávku od Iniesty a i díky teči poslal míč ke vzdálenější tyči.

10. kolo

• Málaga - Vigo 0:5 (6. a 64. Álex López, 23. Augusto Fernández, 73. Nolito, 81. Charles)
  • FC Barcelona - Real Madrid 2:1 (18. Neymar, 78. Sánchez - 90.+1. Jese)

Hrál se atraktivní zápas ve vysokém tempu, ale další velká šance přišla až v závěru prvního poločasu: do do centru Cristiana Ronalda se položil Sami Khedira a Barcelonu zachránil zákrok brankáře Valdése.

Hosté se hnali za vyrovnáním i po přestávce, ale Ronaldovu střelu zastavil opět Valdés a prudkou ránu Karima Benzemy v 72. minutě břevno. Francouzský útočník vyslal parádní střelu zpoza pokutového území, ale pak si mohl jen schovat obličej do dlaní.

Místo vyrovnání padl gól na druhé straně, a to krásný Alexis Sánchez si zpracoval míč před vápnem, rozmyslel se a poté efektním lobem překonal gólmana Lópeze. 2:0.

Real nakonec přece jen skóroval, jenže Jesého přízemní střela z osmnácti metrů přišla pozdě. Madridský celek prohrál první z posledních šesti vzájemných zápasů.