Trápení Sparty pokračuje. Prohrála i v derby se Slavii

21:51
PRAHA - Hokejisté pražské Sparty prohráli v derby na ledě Slavie 2:3 a ani s novým koučem Václavem Sýkorou nezastavili sérii porážek. Nebodovali posedmé za sebou a zůstávají v extralize poslední. Zápas rozhodl v 58. minutě Tomáš Hertl. Do O2 areny zavítalo 6771 diváků, což je nejnižší návštěva na derby od října 2006, když se hrálo rovněž v domácím prostředí Slavie.

Hokejista Slavie Roman Červenka se raduje z gólu foto: Reuters

Sparta posílená o navrátilce ze Lva Praha Tomáš Rachůnka a Lukáše Vantucha z Liberce měla v úvodu hned několik šancí, když Furch vyrazil pokusy Tona a Pacovského a Milam s Krstevem nezamířili přesně. I Neuvirth musel být ostražitý, v osmé minutě na něj nevyzrál blafákem Růžička. Vzápětí měl další možnost domácích Červenka, ale při úniku minul branku.

V pokračující aktivitě Slavie si posila Sparty z Washingtonu poradila s Hertlovou tečí i další Červenkovou šancí. Z vedení se radovala ve 13. minutě Sparta, když střelou z mezikruží přesně k pravé tyči oslavil svůj návrat Tomáš Rachůnek. Vyrovnat mohl Sklenář, jehož pokus Neuvirth vyrazil.

Slavia - Sparta 3:2

Branky a nahrávky: 18. V. Růžička ml. (P. Jelínek, Kadlec), 36. Poletín (Kempný), 58. Hertl (Alinč) - 13. T. Rachůnek (Jánský), 27. Ton (J. Hlinka, Vallin). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Diváci: 6771.

Slavia: Furch (18. Kopřiva) - Kadlec, Kučný, Šulc, Dresler, Kuboš, Kolařík, Kempný - Pospíšil, Červenka, V. Sobotka - Hertl, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Kalla, Poletín - od 21. navíc Micka. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Sparta: Neuvirth - Philipp, Vallin, Milam, Krstev, Gawryletz, D. Kočí - Pacovský, J. Hlinka, I. Rachůnek - Ton, Foster (21. Bahenský), Tenkrát - Jánský, Vantuch, T. Rachůnek - Žálčík, Simon, Forman. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

V 17. minutě se puk odrazil k osamocenému Růžičkovi a bylo to 1:1. Branku Slavie v tu chvíli opustil Furch a nahradil jej Kopřiva. V druhém dějství se nejdříve hosté ubránili při trestu Jánského. Ve 26.

minutě málem vrátil Spartě vedení Hlinka, jemuž ztížil zakončení i Mickův faul. Vzápětí šel pykat i Šulc a v přesilovce pěti proti třem se trefil po Hlinkově přihrávce Ton. Slavia stejnou výhodu trvající 58 vteřin po trestech Philippa a Milama nevyužila. V 36. minutě ale znovu vyrovnala, když střelu Kempného tečoval Poletín.

Na přelomu druhé a třetí třetiny Sparta odolala při čtyřminutovém trestu Milama a v 50. minutě byla blízko vedení, ale střelu Bahenského zastavila tyč. Sudí si situaci ještě při přerušení ověřili u videorozhodčího. Při trestu Pacovského nejdříve zahrozili v oslabení Tenkrát s Vantuchem, na druhé straně měl možnost Sobotka.

Slavia zůstala i po přesilovce v náporu a v 58. minutě se radovala z vítězné trefy. Po Alinčově střele dorazil puk do prázdné branky Hertl. Skóre už se nezměnilo ani v závěrečné power play, kdy domácí několikrát ohrožovali opuštěnou branku soupeře.