Trápení Realu pokračuje. Doma prohrál s Villarrealem a body tak ztratil potřetí v řadě

18:15
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid se ve španělské lize dál trápí a po sobotní domácí prohře 0:1 s Villarrealem mají před svým soupeřem na čtvrtém místě tabulky už pouze jednobodový náskok. Bílý balet, který už podruhé z posledních tří zápasů nedal gól, ale odehrál o zápas méně.

Fotbalisté Realu Madrid opět zaváhali. foto: ČTK/AP

Spartak čelí velké kritice. Své fotbalisty černé pleti nazval čokoládami

Real měl sice víc ze hry a vypískaný Cristiano Ronaldo trefil z přímého kopu v prvním poločase břevno, ale o výhře Villarrealu rozhodl tři minuty před koncem Pablo Fornals.

Madridský celek natáhl ligovou sérii bez vítězství na tři zápasy a opět se zvýšil tlak na trenéra Zinédina Zidana.

„Tohle jsme si nezasloužili. Myslím, že jsme hráli dobře, akorát míč neskončil ani jednou v brance. Nedokážu si vysvětlit proč,“ uvedl francouzský kouč.

Výsledky 19. kola:

Girona - Las Palmas 6:0 (57., 70. a 79. Olunga, 25. Stuani z pen., 64. Borja, 74. Portu),
Real Madrid - Villarreal 0:1 (87. Fornals),
Eibar - Atlético Madrid 0:1 (27. Gameiro),
La Coruňa - Valencie 1:2 (88. Andone - 37. Guedes, 64. Rodrigo)
Levante - Vigo 0:1 (37. Sisto),

16:15 Alavés - FC Sevilla, 18:30 Espaňol Barcelona - Bilbao, 20:45 San Sebastian - FC Barcelona.

„Nedovedli jsme si poradit s jejich protiútoky a hráče tahle prohra opravdu zasáhla,“ dodal Zidane.

„Věděli jsme, že se tady můžeme dneska zapsat do historie, a věřili jsme tomu,“ řekl kouč Villarrealu Javi Calleja, jehož tým vyhrál na stadionu Santiaga Bernabeu po 19 zápasech.

„Madrid má mnoho předností, ale v současné formě jsme si říkali, že by doma mohli klopýtnout,“ uvedl.

Druhé Atlético Madrid si naopak poradilo 1:0 se sedmým Eibarem a na vedoucí Barcelonu, která má však k dobru nedělní duel se San Sebastianem, ztrácí šest bodů.

Od třetí Valencie ho dělí dva a od čtvrtého městského rivala Realu už deset bodů.