Trápení, které nemá konce. Mistrovský Leicester je po debaklu s United bod od sestupu

19:23
LONDÝN - Fotbalisté mistrovského Leicesteru v anglické lize podlehli Manchesteru United doma 0:3 a v tabulce mají jen bodový náskok na sestupové pásmo. Druhý manchesterský tým City ve 24. kole zdolal na svém hřišti Swansea 2:1 a poskočil na třetí místo. Devatenáctiletý útočník Gabriel Jesus vstřelil oba domácí góly, ten druhý ve druhé minutě nastaveného času.

Smutní fanoušci Leicesteru. foto: ČTK/AP

Leicester držel s United krok do 42. minuty, kdy se prosadil Mchitarjan a krátce po něm zvýšil nejlepší střelec United Ibrahimovic. Domácí naděje na zvrat minimalizoval v 49. minutě třetím zásahem Mata. Trápící se „Vlci“ neskórovali ani v pátém ligovém utkání v letošním roce.

Zklamaný Wes Morgan z Leicesteru.
Leicester vs. Manchester United - zklamání domácího hráče, zamyšlení Paula...

Šestí United prodloužili sérii bez porážky v Premier League na 15 zápasů, na pátý Liverpool „Rudí ďáblové“ ztrácejí bod a na čtvrtý Arsenal dva. Naopak šestnáctý Leicester ještě víc zabředl do bojů o záchranu a společně s Middlesbrough a Swansea je pouze bod od osmnáctého Hullu.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo

Manchester City - Swansea 2:1 (11. a 90.+2 Gabriel Jesus - 81. Sigurdsson), Leicester - Manchester United 0:3 (42. Mchitarjan, 44. Ibrahimovic, 49. Mata).

Hráči City začali výborně a v 11. minutě po Silvově akci otevřel skóre talentovaný Brazilec Jesus, který v základní sestavě nahradil hvězdného Argentince Agüera. Domácí měli převahu, ale nedařilo se jim přidat druhou branku.

Hráči Swansea vycítili šanci a v 81. minutě vyrovnal přízemní střelou islandský záložník Sigurdsson. Těsně před koncem však rozhodl o triumfu „Citizens“ Jesus dorážkou vlastní hlavičky. Zimní posila z Palmeiras zaznamenala tři góly ve třech ligových zápasech.

„Jsem velmi šťastný, protože jsem do týmu zapadl hrozně rychle. Všichni v klubu se mi snaží pomáhat, abych se každý den zlepšoval. Je skvělé, že věci takhle vycházejí,“ řekl po utkání novinářům Jesus.

„Má v šestnáctce speciální střelecký instinkt a dělá nám radost. Všechny nás trošku překvapil,“ doplnil k brazilskému střelci trenér City Pep Guardiola, jehož svěřenci ztrácejí bod na druhý Tottenham a deset na vedoucí Chelsea.