Tottenham trefil třikrát tyčku, ale pouze remizoval, Leicester má titul na dosah

22:54
LONDÝN - Fotbalisté Tottenhamu v dohrávce 35. kola anglické ligy pouze remizovali 1:1 s West Bromwichem. Na druhém místě tabulky ztrácejí tři kola před koncem už sedm bodů na vedoucí Leicester, jenž si může zajistit první titul v historii v příštím utkání na půdě Manchesteru United.

Toby Alderweireld a Jan Vertonghen z Tottenhamu smutní po obdrženém gólu foto: Reuters

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

Tottenham - West Bromwich 1:1 (33. vlastní Dawson - 73. Dawson)

Leicester hraje na Old Trafford v neděli, a pokud zvítězí, má ligový triumf jistý. I kdyby svěřenci trenéra Claudia Ranieriho v Manchesteru neuspěli, mohou slavit o den později v případě zaváhání Tottenhamu na hřišti Chelsea.

Spurs potřebovali k udržení reálné šance na titul porazit West Bromwich a prvnímu poločasu dominovali. Do vedení se dostali po kuriózním vlastním gólu Craiga Dawsona, jenž v souboji na malém vápně v pádu poslal míč nešťastně mezi nohy svého brankáře Boaze Myhilla.

Tottenham trefil třikrát brankovou konstrukci, ale druhý gól nepřidal. Naopak v 72. minutě napravil svou chybu obránce Dawson a podruhé se zapsal mezi střelce, tentokrát do správné branky, když hlavičkou po rohu překonal domácího Huga Llorise.