Chelsea i nadále vede o sedm bodů, Liverpool předvedl parádní obrat

18:06aktualizováno  20:42
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea zvítězili v 32. kole anglické ligy na hřišti Bournemouthu 3:1 a v čele tabulky jsou znovu o sedm bodů před Tottenhamem, který porazil Watford jasně 4:0. Dvěma góly a asistencí k šesté výhře Tottenhamu v řadě přispěl jihokorejský reprezentant Son Hung-min. Liverpool během 126 vteřin otočil zápas na hřišti Stoke a zvítězil 2:1. Zůstal tak na třetím místě před Manchesterem City, který porazil sedmnáctý Hull 3:1.

Fotbalisté Chelsea slaví. foto: Reuters

Chelsea se v rozmezí 17. a 20. minuty dostala do dvoubrankového vedení. Nejprve Costovu střelu tečoval za záda vlastního gólmana Boruce Smith, poté vstřelil 14. ligovou branku v sezoně belgický reprezentant Hazard a dorovnal tak svůj nejlepší počin v Premier League. První asistenci v dresu „Blues“ si připsal Kanté.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo

Tottenham - Watford 4:0 (44. a 55. Son Hung-min, 33. Alli, 39. Dier), Manchester City - Hull 3:1 (31. vlastní Elmohamady, 48. Agüero, 64. Delph - 85. Ranocchia), Middlesbrough - Burnley 0:0, Stoke - Liverpool 1:2 (44. Walters - 70. Coutinho, 72. Firmino), West Bromwich - Southampton 0:1 (25. Clasie), West Ham United - Swansea 1:0 (45. Kouyaté), Bournemouth - Chelsea 1:3 (42. King - 17. vlastní Smith, 20. Hazard, 68. Alonso).

Za domácí snížil těsně před přestávkou King a stal se prvním Norem, který vstřelil 13 a více gólů v sezoně anglické ligy, po Johnu Carewovi, jemuž se to povedlo v ročníku 2007/08. Chelsea inkasovala v devíti zápasech v řadě, což se jí stalo naposledy v sezoně 2011/12.

Po změně stran ale definitivně rozhodl o vítězství Chelsea Alonso, který z přímého kopu zamířil přesně do šibenice. Španělský fotbalista dal už pět gólů, z obránců jsou v Premier League produktivnější jen Milner z Liverpoolu (7) a McAuley z West Bromwiche (6). Bournemouth přišel o sérii pěti zápasů bez prohry.

Kouč Chelsea Antonio Conte.

Tottenham měl od začátku více ze hry, dvě velké šance ale Janssen nevyužil. Pak už byli „Kohouti“ produktivnější, v rozmezí 33. a 44. minuty se prosadili Alli, Dier a Son Hung-min. Deset minut po změně stran vstřelil korejský fotbalista druhou branku a v posledních třech ligových zápasech se tak přímo podílel na pěti gólech: čtyři dal a na jeden přihrál. S 18 soutěžními trefami jde navíc o jeho nejlepší ročník v kariéře.

V závěru mohl zkompletovat hattrick, trefil však jen brankovou konstrukci. Poslední půlhodinu za domácí odehrál kanonýr Kane, který se vrátil do sestavy Tottenhamu téměř po měsíci, a také on nastřelil v nastavení z přímého kopu břevno.

Tottenham zůstal jediným doma neporaženým týmem v Premier League. Posledních 11 zápasů na White Hart Lane navíc vyhrál, což se mu v jedné sezoně povedlo naposledy v ročníku 1921/22.

Útočník Tottenhamu Harry Kane překonává Heurelha Gomese z Watfordu.

Liverpool v týdnu jen remizoval doma s Bournemouthem a ani dnes to se svěřenci trenéra Jürgena Kloppa nevypadalo dobře, když od 44. minuty prohrávali na půdě Stoke po Waltersově hlavičce. Irský útočník skóroval do sítě Liverpoolu už posedmé, což se mu proti žádnému jinému týmu nepovedlo.

Do druhého poločasu poslal Klopp brazilské fotbalisty Coutinha a Firmina, kteří se postarali o obrat. V 70. minutě se k odraženému míči dostal ve vápně Coutinho, přízemní střelou vyrovnal a s 30 zásahy se stal nejlepším brazilským střelcem v Premier League.

O dvě minuty později Wijnaldum poslal pas z vlastní poloviny na Firmina a ten propálil Granta. „Reds“ pošesté v řadě bodovali, zatímco Stoke čeká už pět kol na vítězství.

Fotbalisté Liverpoolu slaví jeden z gólů v síti Stoke.

Manchester City byl proti Hullu podle očekávání od začátku aktivnějším týmem a vedení se dočkal v 31. minutě. Pomohl mu k němu vlastním gólem Elmohamady. Krátce po změně stran udeřil Agüero, jenž v posledních deseti soutěžních zápasech vstřelil stejný počet branek.

Na 3:0 zvýšil v 64. minutě Delph a oslavil první ligový gól od loňského ledna. V závěru pouze zkorigoval stav Ranocchia, který v Hullu hostuje z Interu Milán. „Citizens“ zvítězili po čtyřech zápasech. Hull potvrdil, že se mu venku nedaří: z 16 duelů získal pouhých pět bodů.

Na sestupové osmnácté příčce zůstala Swansea po prohře 0:1 na hřišti West Hamu. Předposlední Middlesbrough jen remizoval bez branek s Burnley, které stále nedokázalo vyhrát venku a ze 16 zápasů vydolovalo jen čtyři body.