Tottenham se posunul na druhé místo, Higuaín řídil výhru Chelsea

15:34aktualizováno  18:37
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea deklasovali v 25. kole anglické ligy 5:0 poslední Huddersfield a naplno bodovali po předchozích dvou porážkách. Prvními dvěma góly po příchodu z Juventusu k tomu přispěl Gonzalo Higuaín. Tottenham porazil doma Newcastle 1:0 a posunul se na druhé místo tabulky o bod před Manchester City, který čeká až v neděli šlágr s Arsenalem.

Fernando Llorente a Son Heung-Min slaví vítěznou branku do sítě Newcastlu foto: Reuters

Higuaín otevřel skóre v 16. minutě, kdy zužitkoval Kantého kolmici do vápna a nekompromisní střelou na přední tyč překonal Lössla. V 45. minutě zvýšil z penalty Hazard a oba úspěšní střelci zaznamenali po gólu i v druhém poločase. Nejprve Hazard v 66. minutě zakončil z úhlu po kličce brankáři a o tři minuty později se povedla nádherná rána zpoza pokutového území Higuaínovi. Argentinský kanonýr se jako první hráč Chelsea od roku 2000 prosadil dvakrát při domácím debutu.

Konečný výsledek stanovil Luiz, Chelsea se o tři body vzdálila pátému Arsenalu.

Tottenham v prvním poločase nevyužil několik příležitostí. Po Lamelově hlavičce zachránila Dúbravku branková konstrukce a Sissokovu střelu po signálu z rohového kopu bývalý brankář pražské Sparty zneškodnil.

Po změně stran byl blízko gólu i Newcastle, Rondón ale trefil hlavou pouze levou tyč Llorisovy brány. Jediný gólový moment nastal až v 83. minutě. Son Hung-min napřáhl z hranice vápna a míč propadl Dúbravkovi pod tělem do sítě. „Kohouti“ neremizovali v 29. zápase Premier League v řadě a vytvořili nový rekord soutěže.

Wolverhampton zvítězil na hřišti Evertonu 3:1. Souboj sousedů v tabulce začal lépe pro hostující „Vlky“, když se po sedmi minutách hry trefil z penalty Neves. O dvacet minut později srovnal parádní ránou a prvním gólem v Premier League Gomes. Wolves ale ještě do pauzy udeřili podruhé přesnou hlavičkou Jiméneze a po změně stran přidal třetí gól Dendoncker. Po výhře se na sedmém místě tabulky odpoutali od svého soupeře na rozdíl pěti bodů.