Tottenham porazil Arsenal a je třetí, Rosický hrál půl hodiny

19:55
LONDÝN - Fotbalisté Tottenhamu porazili v 28. kole anglické ligy v londýnském derby Arsenal 2:1 a v tabulce se posunuli na třetí místo o dva body před Chelsea. Na výhře domácích se jednou brankou podílel velšský záložník Gareth Bale, který zaznamenal už sedmý gól v posledních pěti zápasech nejvyšší soutěže.

Fotbalista Arsenalu Olivier Giroud (vpravo) a Jake Livermore z Tottenhamu foto: Reuters

Bale otevřel skóre v 37. minutě a spolu se dvěma zápasy play off Evropské ligy vylepšil svůj střelecký účet na devět branek v sedmi utkáních. Druhou branku Tottenhamu přidal o pouhé dvě minuty později z podobné akce Aaron Lennon, když se uvolnil na hranici ofsajdu. Arsenal, který loni v únoru dokázal v derby vymazat dvoubrankovou ztrátu a vyhrát 5:2, snížil krátce po přestávce. V 51. minutě se hlavou trefil stoper Per Mertesacker.

Deset minut poté se na hřiště podíval i Tomáš Rosický, který vystřídal obránce Carla Jenkinsona. Kapitán české reprezentace však další branku přidat nedokázal. Arsenalu v tabulce patří stále pátá příčka a na čtvrtou Chelsea, která drží pozici zajišťující účast v předkole Ligy mistrů, ztrácí pět bodů. Tottenham je třetí o dva body před Chelsea a na druhý Manchester City ztrácí dva body, obhájce titulu má však jeden zápas k dobru.

Tottenham - Arsenal 2:1 (37. Bale, 39. Lennon - 51. Mertesacker)