Tomáš Necid: Donutili jsme Manchester zapnout silnější motor

19:01
PRAHA - Po víc jak pěti letech se našel tým, který dokázal vstřelit v Lize mistrů tři góly na stadionu fotbalistů Manchesteru United. Český útočník Tomáš Necid (20) na tom měl výrazný podíl. Spoluhráčům z CSKA Moskva přihrál při remíze 3:3 na dvě trefy.

Tomáš Necid. foto: ČTK

Jak úterní výsledek vnímáte? Jednoznačně pozitivně, nebo cítíte i trochu zklamání kvůli tomu, že jste nedokázali udržet dvoubrankový náskok?
Dát tři góly na Old Trafford a vést deset minut před koncem 3:1, to se povede málokomu. Jenže posledních deset minut to byla ze strany Manchesteru jízda. Gól ze standardky a tečovaná střela do protipohybu brankáře nás o vítězství připravily. V prvním poločase jsme přitom hráli dobře a povedl se také nástup do druhé půle, kdy jsme zvýšili.

Vám se velmi dařilo jako nahrávači. Užíváte si tuhle roli víc než střílení gólů?
Dělali jsme si srandu, že jsme si to zrovna v Manchesteru prohodili. Dzagojev a Krasič obvykle připravují góly pro mě. Teď jsem si to vzal na starosti já. I vymýšlení gólových nahrávek je fajn. Taky si to užívám.

Všiml jste si, jak se změnil přístup Manchesteru?
Venku a doma hrají úplně jinak. Doma na umělce to bylo vyrovnané, o naší porážce rozhodl jediný gól ze závěru. Teď jsme je zaskočili. Prohrávali o dva góly a donutili jsme je zapnout silnější motor.

Vyrovnat se povedlo Manchesteru v závěrečných deseti minutách. Dá se jeho pověstnému tlaku vůbec čelit?
Posledních deset minut jsme byli skutečně pod velkým tlakem. Fanoušci to celé prořvali a tlačili domácí do útoku. My jsme málo vepředu podrželi balon. Ani nás nefaulovali, což jim hrálo do karet, hra se nekouskovala. Ještě dali tyčku a měli nějaké dorážky. Nakonec stihli vyrovnat jen tak tak až v nastavení.

Který hráč Manchesteru vás nejvíc zaujal?
Všichni na ně týden co týden pozorně koukají v televizi a je proč. Bylo super si zahrát proti Waynu Rooneymu. Bylo znát, že ho tam diváci úplně zbožňují. Škoda, že jsme se nepotkali v žádném souboji.

Berete zápas na Old Trafford jako největší zážitek v kariéře?
Když jsem byl malý, tak jsem o tom snil. Teď mě ani nenapadá, co by to mohlo překonat. Necháme se překvapit. Snad ještě něco přijde.

Kdyby se hrálo jen 85 minut, vytěžili byste ze zápasů s Manchesterem čtyři body. Takhle máte jen jeden a jste ve skupině třetí. Jak reálný je váš postup?
Budeme muset body nahnat jinde. Postoupit chceme určitě, tak by to bylo zklamání. Takhle se na to všichni v klubu dívají.