17:56
MOSKVA/PRAHA - Český útočník Lukáš Kašpar nedohrál sobotní utkání Kontinentální hokejové ligy poté, co vzteky hodil hokejku na rozhodčího a byl vyloučen do konce zápasu. Chanty-Mansijsk i bez svého nejproduktivnějšího hráče udržel v závěrečných 14 minutách vedení 3:1 nad Čerepovcem.

Pro Kašpara skončilo utkání v 46. minutě. Mistra světa z roku 2010, který bránil v oslabení, trefil jeden z hráčů Čerepovce pukem a český hokejista se skácel na led. Nedařilo se mu vstát, ale rozhodčí hru nepřerušili, na což Kašpar reagoval tím, že mrštil hokejku na jednoho ze sudích.

Za velkého pískotu domácích fanoušků, kterým se také nelíbilo, že nebyla hra přerušena, pak odešel za pomoci jednoho ze spoluhráčů a člena realizačního týmu do šatny. Dá se očekávat, že českého útočníka nemine disciplinární trest.

Za Čerepovec chytal Jakub Štěpánek, jenž zneškodnil 33 střel, ale porážce Severstalu nezabránil.

Nejlepším českým střelcem je Horák

Roman Horák z Podolsku si třináctým gólem v sezoně upevnil pozici nejlepšího českého střelce v KHL. Svou trefou otevřel skóre zápasu na ledě Togliatti, kde jeho tým zvítězil 5:4. Na 1:1 vyrovnal jeho krajan Martin Zaťovič.

Jan Bulis asistoval u dvou branek Čeljabinsku, který porazil Nižnij Novgorod 3:2. Torpedo prohrálo potřetí za sebou po předchozí sérii pěti vítězství.