14. listopadu 2007 14:08 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tlustý šokoval nahými fotografiemi

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 9Diskuse
Hokejista Toronta Jiři Tlustý (uprostřed)  slaví svůj druhý gól proti Pittsburgu s Tomášem Kaberlem (vlevo) a Simonem Gamachem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejista Toronta Jiři Tlustý (uprostřed) slaví svůj druhý gól proti Pittsburgu s Tomášem Kaberlem (vlevo) a Simonem Gamachem. | foto: Keith SrakocicČTK

TORONTO Tak jak ho Pánbůh stvořil, se objevil český hokejový útočník Jiří Tlustý z Toronta na internetu. Před třemi týdny upoutal dvěma góly ve své premiéře v NHL, nyní má zaděláno na "slávu", o kterou nestojí.

Devatenáctiletý Tlustý se vyfotil mobilním telefonem v minulé sezoně při působení v juniorské soutěži Ontario Hockey League v celku Sault Ste. Marie Greyhounds prý čistě pro soukromé účely. Podle webové stránky Slam.ca poslal snímky prostřednictvím své internetové schránky na server Facebook a také e-mailem jedné ženě, s níž byl v kontaktu přes internet.

Fotografie se rozšířily mezi jeho kamarády a k velkému překvapení Tlustého se dostaly i na kanadskou humoristickou stránku www.isthishappening.com. Poté, co český hokejista pohrozil soudem, odtud sice zmizely, ale jinde na internetu se vyskytují nadále.

"Udělal jsem v tomto případě chybu a dostal jsem za to cennou lekci. Už se to nikdy nestane a nemám k tomu další komentáře," kál se Tlustý po úterním utkání Toronta s Montrealem. "Fotografie se dostaly na internet bez Jiřího vědomí a souhlasu. Udělal jako teenager naivní chybu. Je to lekce, jak se soukromé věci mohou v internetové době lehce stát hodně veřejnými. Doufejme, že se z toho poučí i ostatní lidé," komentoval aféru generální manažer Maple Leafs John Ferguson.

Tlustý vyrazil před rokem jako osmnáctiletý získat slávu hokejovým uměním a rozhodně nestál o to upozornit na sebe podobným excesem. "Nesl to jako každý jiný, kdo se v také situaci ocitl. Je to velká zkušenost pro mladého muže. Na nová média musí být člověk připravený. Když je člověk veřejnosti na očích, musí vědět, jak se chovat," prohlásil trenér Toronta Paul Maurice na adresu třináctého hráče loňského draftu.
ČTK
  • 9Diskuse
Najdete na Lidovky.cz