Tlustý a Židlický poprvé skórovali v nových týmech, trefil se i Zbyněk Michálek

7:16aktualizováno  12:58
NEW YORK - Útočník Jiří Tlustý a obránce Marek Židlický skórovali v NHL při premiéře ve svých nových týmech, kterým se upsali v polovině září, ani jeden z kladenských odchovanců se ale neradoval z výhry. Tlustý byl autorem jediného gólu New Jersey, které na domácím ledě podlehlo 1:3 hokejistům Winnipegu. Židlického New York Islanders získali v souboji s obhájci Stanley Cupu z Chicaga alespoň bod za prohru 2:3 v prodloužení.

Winnipeg Jets po vyhraném zápase. foto: Reuters

Sedmadvacetiletý Tlustý se trefil proti bývalým spoluhráčům z týmu Jets, v němž po únorové výměně z Caroliny dohrál uplynulou sezonu.

Ve 33. minutě po výjezdu zpoza branky v přesilové hře překonal Michaela Hutchinsona a snížil na 1:2. O čtyři minuty později však hosté rovněž v početní výhodě získali zpět dvoubrankový náskok a skóre už se do konce zápasu nezměnilo.

Winnipeg navázal na čtvrteční vítězství 6:2 v Bostonu a ze dvou po sobě jdoucích zápasů ve dvou dnech vytěžil maximum bodů.

Jágr kazí Floridě věkový průměr, žertuje Voráček. A vyhlíží vzájemný souboj

„Skvěle jsme bránili. Zablokovali jsme řadu nadějných střel soupeře, obránci odvedli výbornou práci při čištění prostoru před brankou a minimalizovali možnost dorážek,“ pochválil spoluhráče brankář Hutchinson, jenž dostal příležitost místo Ondřeje Pavelce, který chytal o 24 hodin dříve v Bostonu.

Nový trenér Devils John Hynes byl po své premiéře pochopitelně zklamaný. „V soubojích o puk musíme být daleko důraznější. V tom jsme měli největší rezervy,“ uvedl Hynes.

„Jinak jsme hráli tak, jak jsme chtěli, vytvořili jsme si tlak, dobře jsme bruslili a měli několik opravdu povedených střídání. Ale pak přišly pasáže, kdy nás soupeř přehrál a hlavně přetlačil v bitvách o kotouč,“ dodal Hynes.

Sestřih z utkání New Jersey - Winnipeg

Osmatřicetiletý Židlický se v duelu s Chicagem trefil ve 42. minutě, kdy střelou od modré čáry vyrovnal na 2:2 a zařídil prodloužení. Atraktivní souboj tři na tři v nastaveném čase si ale fanoušci užili jen 85 sekund.

Pak byl vyloučen domácí obránce Nick Leddy a Blackhawks přesilovou hru ve čtyřech proti třem po 24 sekundách využili, když se podruhé v utkání prosadil Patrick Kane.

„Ohromně důležité vítězství,“ konstatoval Kane, jehož tým si spravil chuť po středeční porážce 2:3 v úvodním zápase sezony s New York Rangers.

„Samozřejmě bylo dnes naším hlavním cílem získat první výhru v sezoně. Je cítit, že nám roste sebevědomí. Podržel nás brankář Crawford, za obdržené góly nemohl, vůbec jsme mu v těch chvílích nepomohli,“ řekl Kane.

Islanders načali novou kapitolu klubu, když se po 43 letech přestěhovali z Nassau Veterans Memorial Coliseum do haly v Brooklynu. A zisk bodu v souboji s vítězi Stanleyova poháru se cení.

„Byl to poctivě odmakaný zápas. Na začátku jsme dostali gól ve vlastní přesilovce, na konci zase v oslabení. Ale při hře pět na pět jsme inkasovali jen jednou, což bychom asi ve většině zápasů brali,“ uvedl trenér Jack Capuano, jenž se musel obejít bez zraněné gólmanské jedničky Jaroslava Haláka.

Sestřih z utkání NY Islanders - Chicago

Obránce Zbyněk Michálek a útočník Martin Hanzal se výraznou měrou zasloužili o výhru Arizony 4:1 v Los Angeles.

Michálek po dvou minutách otevřel skóre zápasu a oslavil tak návrat do dresu s kojotem na prsou poté, co si v minulé sezoně střihl krátké intermezzo v St. Louis. Hanzal se na úspěchu podílel dvěma asistencemi.

První hvězdou utkání byl vyhlášen brankář Mike Smith, který pochytal 40 střel. Další klíčovou postavou byl útočník Max Domi, který svůj debut v NHL ozdobil gólem a asistencí.

Dvacetiletý syn bývalého bitkaře Tie Domiho, jehož si Coyotes vybrali v roce 2013 v prvním kole draftu, se trefil ve 25. minutě přesnou ranou švihem z mezikruží a zvýšil už na 3:0.

Sestřih z utkání Los Angeles - Arizona

Brankář Petr Mrázek dostal další důkaz, že to bude mít ohromně těžké v bitvě o post týmové jedničky v Detroitu.

Jimmy Howard totiž v úvodním utkání sezony podal bezchybný výkon a 22 zákroky dovedl Red Wings k výhře 4:0 nad Torontem. Na jeden z gólů přihrál Jakub Kindl.

Hlavní hvězdou utkání byl útočník Justin Abdelkader, který zaznamenal druhý hattrick v kariéře, o čtvrtý gól se postaral nováček Dylan Larkin.

Trenérovi Jeffu Blashillovi zpříjemnili premiéru na domácí střídačce, která byla o to sladší, že na druhé straně stál bývalý kouč Detroitu Mike Babcock. „Nebral jsem to nijak prestižně. Je to jen jeden z 82 zápasů a hlavní je, že jsme získali dva body,“ řekl Blashill.

Výsledky NHL

New Jersey - Winnipeg 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

Branky: 33. Tlustý - 22. Scheifele, 24. Wheeler, 37. Ladd. Střely na branku: 21:30. Diváci: 14.579. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Ladd (oba Winnipeg), 3. Tlustý (New Jersey).

Columbus - NY Rangers 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)

Branky: 31. Atkinson, 57. Saad - 20. a 59. Zuccarello, 58. Lindberg, 58. Hayes. Střely na branku: 33:25. Diváci: 19.027. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Hayes, 3. McDonagh (všichni Rangers).

NY Islanders - Chicago 2:3p (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 26. Tavares, 42. Židlický - 36. a 62. P. Kane, 14. Anisimov. Střely na branku: 36:35. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. Tavares (Islanders), 3. Anisimov (Chicago).

Detroit - Toronto 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky: 2., 9. a 24. Abdelkader (na druhou Kindl), 21. Larkin. Střely na branku: 22:22. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Abdelkader, 2. Larkin, 3. Howard (všichni Detroit).

Los Angeles - Arizona 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Branky: 40. Toffoli - 3. Z. Michálek, 20. Ekman-Larsson (Hanzal), 25. Domi, 27. Rieder (Hanzal). Střely na branku: 41:22. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith, 2. Domi (oba Arizona), 3. Carter (Los Angeles).