Tisící zápas v extralize Slavia vyhrála, doma zdolala Karlovy Vary 3:2

17:34aktualizováno  21:25
PRAHA - Hokejisté Slavie zdolali v 33. kole extraligy v souboji o sedmé místo Karlovy Vary 3:2 a potvrdili, že se jim na domácím ledě aktuálně daří. Vyhráli v O2 areně osmý z posledních devíti zápasů a mají před sebou ještě další tři zápasy ze série celkových pěti před vlastním publikem. U všech tří branek Slavie asistoval útočník Tomáš Micka.

Slavia - Karlovy Vary (radost domácích). foto: ČTK

Slavia nastoupila bez útočníků Růžička a Krenželoka, ale vyplatilo se jí nasazení Třetiny z prvoligového Havlíčkova Brodu. Při Rohanově vyloučení nejdříve neuspěl s dorážkou po Kadlecově střele Benda, ale ve čtvrté minutě už využil přesilovku po Svobodově přihrávce právě Třetina, který si schoval puk za premiérovou branku ve svém čtvrtém extraligovém duelu.

Rok 2010 v obrazech

Pražané se ubránili při Kolaříkově trestu a v deváté minutě po kombinaci Poletína s Mickou zvýšil Sklenář, který zůstal osamocený u pravé tyče Mensatorovy branky. Zvýšit mohl ve 12. minutě po Žejdlově přihrávce Doležal, ale karlovarský gólman jeho únik zlikvidoval. Za dvě minuty pomohla Kopřivovi po Dobroňově střele od modré čáry horní tyč.

Slavia se ve 24. minutě radovala i z třetí branky a asistenci si i potřetí v zápase připsal i Micka. Tentokrát zakončil únik po pravém křídle do pravé tyče a Poletín doklepl puk do odkryté branky. Západočeši se v druhém třetině nedostávali do šanci ani při Bendově vyloučení. Pak se dvakrát bránili po vyloučeních Čutty, ale Sklenář ani Poletín nezamířili v dobrých pozicích přesně.

Slavia - Karlovy Vary (Kopřiva v akci).

Západočechům se naskytla velká příležitost na snížení v 46. minutě, kdy byli zároveň vyloučení Kadlec a Vašíček a početní výhodu pěti proti třem také po 56 vteřinách využili. Po Kumstátově přihrávce zasunul puk u pravé tyče Kopřivovy branky pohodlně exslávista Hruška.

Hosté vycítili šanci, po přihrávce Skuhravého dorážel nebezpečně Kumstát a 62 vteřin před koncem zdramatizoval ještě zápas Skuhravý. Hostující kapitán dotlačil puk za Kopřivu a sudí jej po poradě s videorozhodčím uznali. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky ale při závěrečném tlaku Karlových Varů odolali a mohli tak slavit výhru ve svém jubilejním 1000. utkání v samostatné české extralize.

33. KOLO HOKEJOVÉ EXTRALIGY

Slavia Praha - Energie Karlovy Vary 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Třetina (T. Svoboda, Micka), 9. Sklenář (Micka, Poletín), 24. Poletín (Micka) - 47. D. Hruška (Kumstát, Gřegořek), 59. Skuhravý (Košťál) Rozhodčí: Turčan, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8, navíc M. Kopřiva a Vašíček (oba Slavia) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3286.

PSG Zlín - Benzina Litvínov 7:2 (5:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Grof (Kubiš, T. Sýkora), 8. Linhart (Leška, F. Čech), 11. Rachůnek (Galvas, Důras), 15. Balaštík (Linhart), 16. T. Sýkora (Kubiš, Švrček), 23. T. Sýkora (Grof), 46. Balaštík (Leška, Linhart) - 13. Švarný, 51. Jenáček (Černošek, V. Hübl). Rozhodčí: Trombík, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 4813.

Oceláři Třinec - České Budějovice 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Bonk (Varaďa, McGregor), 23. Lojek (Hudec, M. Růžička), 51. Zagrapan (Seman, M. Růžička), rozhodující sam. nájezd McGregor - 19. Vydarený (Novák, Pletka), 34. Červený (Mikeska), 35. Pletka (Martynek, Vydarený). Rozhodčí: Husička, Blecha - Charvát, Bejček. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:2. Diváci: 3521.

Eaton Pardubice - Plzeň 1929 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 36. Bartek (Jillson) - 58. Duda (Straka, Benák), 62. Vlasák (Jan Kovář, Modrý). Rozhodčí: Hodek, Pešina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:11, navíc Duda (Plzeň) 10 min. Bez využití. Diváci: 10.055.

Vagnerplast Kladno - Vítkovice Steel 3:4 v prodl. (0:0, 3:0, 0:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Bělohlav (S. Treille, Kameš), 32. Bicek (L. Procházka), 34. Kotrla (Eberle) - 44. Klimek (Vrána), 52. Szturc (Ujčík, Burger), 55. Klimek (Pohl, Voráček), 62. Trnka (Burger). Rozhodčí: Hradil, Homola - Prchal, Kis. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 2090.

Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Veselý (Bičánek, Stehlík), 39. Bičánek (Kvapil, Veselý), 50. Stehlík - 12. Vak (M. Hořava), 14. Nedvěd (Kudrna, Dušek), 21. Dušek (Kudrna), 35. Nedvěd (Víšek). Rozhodčí: Minář, Šír - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Diváci: 7200.