Tipovačka MS hokej 2015

Pravidla a návod

Tipovačka MS v hokeji 2015 je tipovací soutěž (dále jen "tipovačka"), v níž účastníci odhadují konečné pořadí národních týmů na prvních třech místech a výsledky jednotlivých zápasů. Za úspěšné tipy získávají body. Vítězem je soutěžící s nejvyšším počtem nasbíraných bodů.

Jak se hraje

1. Zaregistrujte se nebo se přihlašte pod již existujícím účtem na Lidovkách.
2. Zadejte svůj nick a potvrďte souhlas s pravidly.
3. Zadejte tipy na pořadí třech prvních míst nejpozději do 3. května 17:00 hod.
4. Zadejte tipované skóre k jednotlivým utkáním vždy do začátku utkání.
5. Vepsat můžete všechny nebo postupně podle vývoje šampionátu.
6. Nezapomeňte své tipy vždy uložit. Zadané tipy již nelze měnit.
7. V pondělí 17. května budeme znát vítěze.

Pravidla a kurzy výsledků

1. Přihlášení a registrace

Přihlásit se mohou uživatelé registrovaní na serveru Lidovky.cz (Neviditelný pes / Česká pozice) nebo nově registrovaní na stránce Tipovačky.

Uživatel přihlášený mimo stránku soutěže musí při prvním vstupu do tipovačky potvrdit, že má zájem o soutěžení, souhlasí s pravidly a vyplní svůj nick. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo smazat nebo upravit účty užívající vulgární nebo jinak hanlivé výrazy.

Při registraci můžete vložit svůj nick, pod jakým budete v tipovačce vystupovat. K nicku budou automaticky přidány inicály a trojčíslí pro snadnou identifikaci. Např. Jan Voříšek si zvolí nick Crosby, bude tedy vystupovat pod nickem Crosby JV307. Maximální délka nicku je 12 znaků.

Ve svém účtu na Lidovkách si můžete vložit i ikonu nebo vlastní obrázek ke jménu.

Vstoupit do soutěže lze kdykoliv v období od 30. dubna 2015 do 16. května 2015.

2. Tipování

2.1 Tipování vítězů MS
Na stránce "Nezadané tipy" může uživatel tipovat pořadí vítězů na prvních třech pozicích do 3. května 2015 17:00. Po té bude tato část tipování uzavřena. Jednou uložený tip již nelze měnit. Uživatel nemůže na všechny pozice tipovat stejnou zemi.

2.2 Tipování zápasů
Na stránce "Nezadané tipy" uživatel ke každému zápasu zapisuje předpokládané skóre zápasu. Tipování lze provádět do času zahájení konkrétního utkání - čas a datum jsou uvedeny u každého z nich. Např. první zápas šampionátu Kanada - Lotyšsko lze tipovat do pátku 1. května 16:15 středoevropského času. Po té bude možnost tipování uzavřena. Uložením tipu již nelze zapsané skóre měnit. Uživatel může zapisovat tipy průběžně každý den, nebo najednou u všech známých utkání, případně si jen vybrat určité zápasy a ostatní zanechat na pozdější dobu.

2.3 Kurzy v nezadaných tipech
Na stránce "Nezadané tipy" jsou u každého tipu, sloužící jako nápověda, kurzy vypočtené ze zadaných skóre jinými uživateli. Mohou pomoci v rozhodování, nižší číslo znamená větší pravděpodobnost. Nad sloupečky kurzů jsou číslovky, známe všem sázkařům: 1 - výhra domácích, 2, výhra hostů, 0 - remíza.

3. Bodování

3.1 Body za správné tipy vítězů
Za každou správně tipnutou pozici v konečném umístění na prvních třech pozicích získává uživatel 100 bodů. Maximalně tedy 300 bodů. Např. hráč Karel tipuje: 1. Česko, 2. Kanada a 3. Slovensko. Konečné umístění je 1. Česko, 2. Rusko a 3. Kanada. Získává tak 100 bodů.

3.2 Body za tipování výsledků zápasů
Za každé přesně tipnuté skóre  získává uživatel 15 bodů. Tipuje se skóre základní hrací doby, ted 60 minut čistého času. Za nepřesně tipnuté skóre, ale správné určení dělby bodů, získává 5 bodů. Např. hráč Karel tipuje zápas Kanada - Lotyšsko 6:2. Výsledek skončí 1:0. Získává tak 5 bodů, správně určil vítěze.

3.3 Připisování bodů
Body se připisují k účtu uživatele obvykle do dvou hodin po ukončení zápasu.

3.4 Tipování v playoff
Body se rozpočítávají podle výsledku zápasu v základní hrací době, tedy po 60 minutách hry.

4. Výherce

Výhercem Cen pro celkové vítěze se stává uživatel s nejvyšším počtem nasbíraných bodů, v případě rovnosti bodů  jsou dalšími kritérii:
- počet správně tipnutých skóre zápasů,
- počet správně tipnutého dělení bodů,
- počet správně tipnutého konečného pořadí vítězů,
- datum registrace na serveru Lidovky.cz, déle trvající registrace vítězí.

Výhercem Cen Fortuny v hodnotě kreditu 200 Kč se stává 5 uživatelů (pro každého 200 Kč), kteří za každé níže definované kolo, z celkové počtu osmi, mají
1. nejvyšší počet bodů v daném kole,
2. nejvíce uhodnutých přesných skóre v daném kole,
3. nejvíce přesných tipů na dělbu bodů (1-0-2) v daném kole,
4. celkový počet bodů (u prvního kola irelevantní),
5. datum registrace na serveru Lidovky.cz, déle trvající registrace vítězí.

Definice jednotlivých kol:
1. zápasy základních skupin,
3. čtvrtfinále,
4. semifinále + o 3. místo + finále,
5. první tři místa a
6. celkové umístění za celý šampionát.

Pro čerpání výher je nutné mít založený účet u Fortuny (založit ZDE). Volné kredity k sázení budou připsány výhercům na jejich účet do 14 dnů od vyhlášení na uvedený hráčský účet. Ceny Fortuny jsou pouze pro soutěžící starší 18 let.

5. Ceny

Ceny se rozdělují podle nasbíraných bodů. Ceny pro celkové vítěze jsou zasílány pouze po území České republiky. Ceny Fortuny se přidělují do 14 dnů od vyhlášení vítězů na registrovaný účet. V případě, že v této době nebo před ní nebude účet vytvořen, ceny propadají.

6. Výpočet kurzů u nezadaných tipů

Kurzy v sekci Nezadané tipy jsou pouze orientační a vypočítávají se ze všech zadaných skóre dle logaritmické a exponenciální funkce s limitou. Nejnižší možný kurz je 1,15 a nejvyšší možný 9. Kurz se zveřejňuje jakmile je v systému zadáno 50 a více tipů. Kurzy jsou pouze orientační a není možné je považovat za kurzy ze sázkových kanceláří, či je v sázkových kancelářích nárokovat. Slouží jen jako nápověda nerozhodnutému uživateli při zapisování tipovaného skóre.

7. Změny v pravidlech

Pořadatel si vyhrazuje právo provádět úpravy pravidel v průběhu tipovačky.

Obecná pravidla

Pořadatelem tipovací soutěže "Tipovačka MS v hokeji 2015" (dále jen „soutěž“) je MAFRA, a.s., Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351 (dále jen „pořadatel“). Soutěž bude probíhat v termínu od 30. dubna 2015 do 16. května 2015. Účast v soutěži je přístupná každému bez omezení věku či místa pobytu. Účastí v soutěži projevuje každý účastník svůj souhlas s jejími pravidly a zavazuje se tato pravidla bezvýhradně dodržovat.

1. Princip soutěže

Každý účastník splňující podmínky uvedené výše má právo zúčastnit se soutěže
zadáním svého jména a e-mailu a telefonu. Začátek soutěže je stanoven na 30. dubna 2015 v 10:00 hodin. Uzávěrka soutěže je 16. května 2015.
Výhercem se stává účastník, který nasbírá nejvíce bodů, při shodě bodů rozhoduje o pořadí počet přesně tipnutých výsledků skóre, počet správně odhadnutých výsledků a v poslední řadě doba, kdy se účastník registroval na serveru Lidovky.cz. Déle trvající registrace rozhoduje.

2. Všeobecná ustanovení

Účastník uděluje v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů souhlas se zpracováním osobních údajů poskytnutých v rozsahu této soutěže pořadateli jakožto správci za účelem vyhodnocení soutěže, rozeslání výher a marketingu (zasílání obchodních sdělení pořadatele). Účastník potvrzuje, že se seznámil se svými právy dle §11 a §21 zákona č. 101/2000 Sb., tj. zejména že má právo přístupu k osobním údajům a právo na opravu těchto osobních údajů, blokování nesprávných osobních údajů, jejich likvidaci, atd. Udělení souhlasu je dobrovolné a je uděleno na dobu do odvolání. Odvolání tohoto souhlasu se zpracováním osobních údajů nemá vliv na souhlasy se zpracováním udělené pořadateli soutěže jinak (pro jiné účely). Odvolat souhlas je možné na adrese pořadatele nebo na e-mailové adrese  tipovacka@lidovky.cz.

Soutěžící souhlasí s tím, že pořadatel je oprávněn, pokud se stanou výherci v soutěži, uveřejňovat jejich jméno, příjmení, město/obec, případně jejich fotografie či obrazové (obrazovězvukové záznamy).

Soutěžící nemůže nárokovat jinou výhru, než která mu bude vydána a nemá nárok výhru reklamovat. Soutěžící nemůže namísto výhry nárokovat plnění v penězích.
Ze soutěže jsou vyloučeni všichni zaměstnanci pořadatele a osoby jim blízké. V případě, že se výhercem stane osoba, která je zaměstnancem uvedených společností nebo osoba jemu blízká, výhra není platně získána a takové osobě nebude předána.

Ceny jsou zasílány pouze po území České republiky.

Výherci budou nejpozději do 14 dní od data ukončení soutěže kontaktováni na e-mailu, který uvedli při registraci do soutěže, a budou jim sděleny podmínky předání výhry. V případě, že se kontaktovaný výherce neozve zpět do 21 dnů od zahájení komunikace, ceny propadají.

Pořadatel si vyhrazuje právo s konečnou platností rozhodnout o všech záležitostech týkajících se této soutěže. Pořadatel je zároveň oprávněn soutěž kdykoli změnit, zrušit či upravit její pravidla. Vymáhání účasti v soutěži soudní cestou je vyloučeno.

Výhry nelze vymáhat soudní cestou. Pořadatel nenese žádnou odpovědnost za jakákoli rizika a závazky související s výhrou.

Pravidla soutěže jsou účastníkům k dispozici na Tipovačka MS v hokeji 2015.

Kontakt

Případné dotazy můžete zasílat na tipovacka@lidovky.cz.