22. března 2010 10:07 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tiger Woods je nervózní z návratu ke golfu a lituje životu ve lži

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Tiger Woods vyhrál 15. října 2009 turnaj v Melbourne. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tiger Woods vyhrál 15. října 2009 turnaj v Melbourne. | foto: APČTK

NEW YORK Nejlepší světový golfista Tiger Woods přiznal, že je ze svého blížícího se návratu na Masters v Augustě nervózní. V prvních rozhovorech od vypuknutí skandálu s mimomanželskými aférami čtyřiatřicetiletý Američan uznal, že žil ve lži a morálně klesl hlouběji, než si kdy dokázal představit.

"Netušil jsem, že se ze mě může stát takový člověk. Nevěděl jsem, že jsem tak špatný," řekl ke svým nevěrám Woods v rozhovoru pro ESPN. Druhé interview v neděli poskytl Golf Channelu, přičemž čelil novinářským dotazům poprvé od vypuknutí skandálu, který z něj z amerického idolu udělal téměř vyvrhela společnosti.

"Pokoušel jsem se to zastavit, ale nemohl jsem. Bylo to děsivé," řekl ke svým více než deseti mimomanželským vztahům, které ho dovedly až do léčebny na odvykání sexu. Když měl popsat nejhlubší bod, do nějž klesl, nemohl vybrat jeden. "Měl jsem spoustu takových momentů. Když jsem si myslel, že už to nemůže být horší, klesl jsem ještě níž," dodal.

Woods hrál naposledy v listopadu na Australian Masters, kde získal svůj 82. titul v kariéře. Poté začaly na povrch vyplouvat jeho nevěry a čtrnáctinásobný vítěz turnajů major v prosinci oznámil, že si dá od golfu pauzu. Tu strávil jak pětačtyřicetidenní odvykací kúrou v Mississippi, tak pokusem zachránit manželství s matkou svých dvou dětí Elin. "Hrozně jí to ublížilo.

Byla šokovaná a naštvaná. A měla na to naprosté právo," uvedl Woods, jenž se v pětiminutových rozhovorech nechtěl pouštět do detailů o svém manželství. "Pracujeme na tom. A je to proces, který zůstane mezi ní a mnou," dodal.

Woods se při rozhovorech usmíval jen v momentech, kdy hovořil o svém návratu ke golfu. Podle agentury AP nicméně působil mnohem uvolněněji než před měsícem, kdy předstoupil před skupinku vybraných novinářů bez možnosti klást otázky a poprvé se tehdy naživo omluvil za své chování.

"Abych byl upřímný, jsem z toho návratu docela nervózní. Bylo by fajn, kdybych slyšel nějaký potlesk," řekl Woods k očekávanému přijetí na Masters, které díky jeho přítomnosti může podle některých expertů překonat v sledovanosti i inauguraci prezidenta Baracka Obamy.

Woods sice začátkem dubna v Augustě ukončí svou několikaměsíční pauzu, zřejmě však ještě nepůjde o plnohodnotný návrat na PGA Tour. "Čeká mě ještě léčba a další terapie. Nedokážu teď říct, jak to bude dál. Jediné, co vím, je fakt, že se chci stát lepším člověkem, což vyžaduje více léčby," dodal nejlepší světový golfista, jenž jako první sportovec v historii během kariéry vydělal jednu miliardu dolarů.

ČTK