Terry parádní patičkou odvrátil v 98. minutě další prohru Chelsea

18:30aktualizováno  21:00
LONDÝN - Probíhala osmá minuta nastavení druhého poločasu a fotbalisté Chelsea prohrávali v sobotním šlágru 22. kola Premier League s Evertonem 2:3. Doslova za pět minut však Blues zachránil kapitán John Terry, který elegantní patičkou překonal brankáře Howarda. Vstřelil tak nejpozdější gól v tomto ročníku.

John Terry se raduje z vyrovnávacího gólu foto: ČTK/AP

‚Vy také, tlusťochu.‘ United se topí v krizi a jejich kouč útočí i na novináře

Přitom v 56. minutě vedl Everton už 2:0, když si nejprve vstřelil vlastní gól Terry a o chvíli později překonal gólmana Courtoise Mirallas.

O rychlé vyrovnání se ale postarala dvojice Fábregas - Costa slepenými góly z 64. a 66. minuty.

V 90. minutě se však po Deulofeuově centru trefil Funes Mori a zdálo se, že Guus Hiddink poprvé pozná hořkost porážky poté, co na lavičce „Blues“ nahradil Josého Mourinha.

Pak však přišel zásah Terryho, díky němuž Chelsea v lize neprohrála pošesté v řadě

Svěřenci trenéra Roberta Martineze, který odkoučoval 250. zápas v Premier League, naopak potřetí za sebou remizovali.

Podívejte se na Terryho gól

Leicester se vrátil do čela

Fotbalisté Leicesteru remizovali na hřišti Aston Villy 1:1 a minimálně do neděle jsou v čele anglické ligy o bod před Manchesterem City, jenž porazil Crystal Palace 4:0, a Arsenalem, který má zápas ve Stoke k dobru.

Útočník Aston Villy Libor Kozák odehrál celý zápas s Leicesterem a v 20. minutě se dostal po Huthově chybě do šance, jeho pokus ale zneškodnil brankář Schmeichel.

O chvíli později se hosté dostali do vedení, když se z dorážky prosadil Okazaki. Zvýšit mohl několik minut nato Mahríz, jeho penaltu však gólman Bunn vystihl.

Čtvrt hodiny před koncem vyrovnal Gestede a ukončil neprůstřelnost Leicesteru, jež trvala 372 minut. Na třetí výhru v sezoně ale Aston Villa nedosáhla, Leicester počtvrté za sebou bodoval.

Guusovi Hiddinkovi gratuluje trenér Crystal Palace Alan Pardew po výhře Chelsea.
Eden Hazard z Chelsea.

Citizens otevřeli skóre v 22. minutě, když Delph zaskočil střelou z delší vzdálenosti brankáře Crystal Palace Hennesseye.

Ještě před přestávkou zvýšil Agüero, který se proti „Orlům“ prosadil poprvé v kariéře. Argentinský kanonýr vstřelil gól pětadvaceti z celkových 28 soupeřů, kterým v Premier League čelil.

Právě Agüero se prosadil i v druhém poločase, v 84. minutě pak běžel sám na gólmana hostů, místo dovršení hattricku ale přihrál Silvovi, který uzavřel skóre. Crystal Palace prohrál poslední tři zápasy a už v pěti duelech za sebou nevstřelil ani gól.

Tottenham pohlídal čtvrté místo

Výsledky 22. kola:

Tottenham - Sunderland 4:1 (42. a 67. Eriksen, 59. Dembélé, 79. Kane z pen. - 40. Van Aanholt)

Bournemouth - Norwich 3:0 (10. Gosling, 54. Daniels z pen., 75. Afobe)

Chelsea - Everton 3:3 (64. Costa, 66. Fábregas, 90.+8 Terry - 50. vlastní Terry, 56. Mirallas, 90. Funes Mori)

Manchester City - Crystal Palace 4:0 (41. a 68. Agüero, 22. Delph, 84. Silva)

Newcastle - West Ham United 2:1 (6. Pérez, 15. Wijnaldum - 49. Jelavič)

Southampton - West Bromwich 3:0 (5. a 35. z pen. Ward-Prowse, 72. Tadič)

Aston Villa - Leicester 1:1 (75. Gestede - 28. Okazaki)

Tottenham zvítězil nad Sunderlandem 4:1 a zůstal na čtvrtém místě. Dva góly dal záložník Christian Eriksen, který se prosadil v každém ze čtyř ligových zápasů proti Sunderlandu, k nimž nastoupil.

Tottenham byl od začátku utkání se Sunderlandem aktivnější, jako první se ale radovali hosté. Po Johnsonově přesné přihrávce se ve 40. minutě trefil Van Aanholt. Ještě do konce poločasu Eriksen vyrovnal.

Druhý poločas Tottenham ovládl a gólman Pickford, který v Premier League debutoval, inkasoval ještě třikrát.

Kromě Eriksena se prosadili také Dembélé a Kane, který využil penaltu nařízenou po faulu střídajícího Kirchhoffa, jenž odehrál za Sunderland první půlhodinu po příchodu z Bayernu Mnichov.

Pro Tottenham je Sunderland oblíbeným soupeřem, v posledních 12 vzájemných duelech vždy bodoval.

Souboj nováčků pro Bournemouth

Souboj nováčků Bournemouthu a Norwiche dopadl lépe pro první jmenované, kteří zvítězili jasně 3:0. Gólem se na výhře podílel také útočník Afobe, jenž do Bournemouthu přestoupil v neděli z druholigového Wolverhamptonu.