Fair play v českém fotbale existuje! Teplický Krob úmyslně neskóroval

12:16
Český fotbal, to nemusí být jen řádění fanoušků, simulování a obvinění z korupce. Je zde místo i pro fair play. To ukázal naposledy teplický záložník Jan Krob, jenž při přípravném utkání svého týmu proti FK Pardubice úmyslně neproměnil penaltu. Nesouhlasil totiž s výrokem sudího.

Teplický fotbalista Jan Krob úmyslně neproměňuje penaltu proti Pardubicím. Nesouhlasil s výrokem rozhodčího. foto: Lidovky.cz

Sobotní zápas Teplic s druholigovými Pardubicemi (2:2) přinesl penalty dvě, tu první v 38. minutě Martin Fillo proměnil. Když se ale píšťalka sudího v nastavení prvního poločasu rozezněla znovu a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu, divili se nejen hráči Pardubic, ale i Tepličtí. Jenže málokdo asi tušil, že vybraný exekutor Jan Krob řekne podivnému verdiktu sudího Jedličky rázné ne.

Plzeň nedohrála duel proti Kyjevu. Soupeř po červené kartě odmítl pokračovat v deseti

Místo toho, aby nad sporným rozhodnutím rozhodčího mávnul rukou a nabídnutou šanci ke zvýšení náskoku využil, teplický fotbalista demonstrativně poslal míč „šouráčkem“ zcela mimo branku. Okamžitě si vysloužil potlesk jak protihráčů, tak stovek diváků, kteří přípravný zápas sledovali.

„Sdílejte, lajkujte, ať všichni vidí, že i ve fotbalu se vzájemná slušnost mezi týmy nosí!“ psali po zápase pardubičtí fotbalisté na svůj facebookový profil.

Otázkou samozřejmě zůstává, jak by teplický záložník s přidělenou penaltou naložil, kdyby šlo o „ostrý zápas“. Jeho gesto slušnosti a respektu však určitě potěšilo.