Teplice se vyhouply do čela ligy

20:58
TEPLICE - Fotbalové lize kralují Teplice. V dohrávce čtvrtého kola zdolali žlutomodří na domácím hřišti Liberec 2:0 a dostali se v tabulce o skóre před dosud vedoucí Slavii.

Brutální faul libereckého kapitána Jana Nezmara na teplického Zdeňka Koukala. foto: Libor ZavoralČTK

Liberec zůstal s jediným bodem ze čtyř zápasů poslední. Na vedoucí dvojici se mohl dotáhnout i ostravský Baník, ten však přišel o první body v ročníku po remíze 2:2 ve Zlíně.

Liberec neutnul sérii špatných výsledků ani ve čtvrtém kole. V Teplicích se o vítězství domácího týmu postarali svými góly Sabou a po změně stran Fenin, který spolu s Toleským z Mostu vede se čtyřmi zásahy tabulku střelců. Zato loňský mistr ligy upadá do stále větší krize, znovu se proto začalo mluvit o možném odvolání libereckého kouče Michala Zacha.

Hosté navíc prohru neunesli. Chvíli po Feninově gólu na 2:0 zkosil liberecký útočník Nezmar u půlicí čáry domácího obránce Koukala a ten musel být s podezřením na zlomený kotník převezen do nemocnice. To ale byla jediná kaňka na domácí euforii, kterou si užívali i aplaudující diváci.

Ve Zlíně se za domácí dvakrát trefil hlavou stoper Zbožínek a svými brankami se postaral o první bodovou ztrátu Baníku v sezoně. Utkání sledoval vyprodaný stadion, z Ostravy přijely podle policejních odhadů asi dvě tisícovky fanoušků hostujícího týmu, který v samostatné české lize ve Zlíně ještě nikdy nevyhrál.

Ostravští se v takřka domácím prostředí od začátku ujali převahy také na hřišti. Narůstající nápor hostů ale uťala 18. minuta, v níž padl první zlínský gól. Po změně stran pak sice favorizovaní hosté otočili skóre, ale výhru neudrželi.

V 83. minutě si na polovysoký centr opět naběhl stoper Zbožínek a stejně jako v prvním poločase byl znovu úspěšný. A v hektickém závěru byl nakonec Baník rád i za bod. Vyskočil totiž svým lobem trefil v poslední minutě břevno a Konečníkovu střelu vytáhl gólman Vašek jen s námahou nad branku.

FK Teplice - Slovan Liberec 2:0 (1:0)
Branky: 37. Sabou, 66. Fenin. Rozhodčí: Jech - Ondo, Gallo. ŽK: Klein - Jonáš, Nezmar. Diváci: 5250.
Teplice: Slavík - Merzič, Lukáš, Klein, Koukal (74. Rosa) - Verbíř, Doležal, Sabou, Gašparík (86. Mareš) - Fenin (90. Hašek), Smíšek. Trenér: Rada.
Liberec: Zlámal - Šinglár (79. Krátký), Bejbl, Petrouš, Jonáš - Hudson, Bílek, Hochmeister (59. Robin Dejmek), Liška (73. Lattmann) - Hodúr - Nezmar. Trenér: Zach.

Tescoma Zlín - Baník Ostrava 2:2 (1:0)
Branky: 18. a 83. Zbožínek - 47. Magera, 68. Marek. Rozhodčí: Racek - Kordula, Vysloužil. ŽK: Penner, Žůrek, Opiela, Vidlička, Vyskočil - Magera, Mišinský. Diváci: 6058 (vyprodáno).
Zlín: Baránek - Vidlička, Zbožínek, Kroča, Penner - Malár (64. Bača), Zúbek, Opiela, Zapletal (78. Vyskočil) - Šmahaj (89. Konečník), Žůrek. Trenér: Hoftych.
Ostrava: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Tchuř - Rajtoral, Marek, Otepka (68. Mišinský), Metelka - Magera, Zeher (89. Varadi). Trenér: Večeřa.