Bohemians doma zaskočili Jablonec, Slovácko zvládlo přestřelku s Teplicemi

22:26aktualizováno  5. prosince 19:45
PRAHA - Fotbalová Synot liga rozehrála před zimní přestávkou své poslední 16. kolo. Ve všech dosud odehraných zápasech uspěli domácí: tři body slaví Slovácko, Příbram a Bohemians 1905. Zbylé utkání jsou na programu v neděli.

Závar před brankářem Hrubým během utkání Bohemians 1905 vs, Jablonec. foto:  Michal Sváček, MAFRA

„Klokani“ úřadovali ve druhé půli

Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 2:1 (0:1)

Branky: 47. Bartek, 50. Krch - 9. Karavajev. Rozhodčí: Houdek - Wilczek, Hrabovský. ŽK: Bartek - Pospíšil, Wágner. Diváci: 4763.

Brzy sice prohrávali, nakonec ale dokázali fotbalisté Bohemians 1905 zásluhou bojovného výkonu partii s Jabloncem během tří minut otočit a získali důležité vítězství, díky čemuž přezimují mimo sestupové příčky.

Pražané prodloužili sérii bez porážky na pět utkání a severočeský tým porazili v Praze poprvé od března 2000. Jablonec si připsal druhou prohru v řadě, z ligové výhry se naposledy radoval skoro před měsícem.

Příbram si zajistila klidnější zimu

1. FK Příbram - Sigma Olomouc 3:0 (0:0)

Branky: 55. Hnaníček, 66. Barák, 84. Bednář. Rozhodčí: Julínek - Moláček, Hájek. ŽK: Sus, Hnaníček - Radakovič, Buchta. Diváci: 1812.

Středočeši na závěr podzimu udělali důležitý krok k záchraně, když doma porazili Sigmu Olomouc 3:0. Přezimují tak se ziskem 20 bodů, zatímco nováček soutěže jich má na kontě o pět méně.

Po půli otevřel skóre tvrdou střelou Josef Hnaníček, pojistky přidali Antonín Barák a Roman Bednář. Příbram uspěla po třech prohrách, Olomouc naopak venku prohrála páté z posledních šesti utkání a nedala v nich ani gól.

Přestřelka na Slovácku pro domácí

1. FC Slovácko - FK Teplice 4:2 (1:1)

Branky: 19. a 62. Diviš, 57. Valenta z pen., 76. Šumulikoski - 34. a 82. Hora. Rozhodčí: Ardeleánu - Mencl, Nádvorník. ŽK: Diviš, Šumulikoski, Heča - Lüftner, Jablonský, Fillo, Táborský. ČK: 87. Šumulikoski - 87. Fillo. Diváci: 3047.

Dva góly v první půli, čtyři v druhé. Diváci v Uherském Hradišti viděli v pátek parádní fotbalové představení.

Navíc se sladkou tečkou pro domácí, kteří přehráli Teplice 4:2 a dočkali se tří bodů po pěti zápasech.

Slovácko se muselo obejít bez kanonýra Doška, ale nahradil ho Diviš, jenž dal dva góly. Z teplického tábora se povedl stejný počin Jakubu Horovi. „Šli jsme více za úspěchem. Byli jsme lepší v agresivitě i střelbě,“ hodnotil domácí kouč.