25. listopadu 2009 16:12 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Teplice o odklad zápasu s Plzní nežádají, definitivně rozhodne čtvrtek

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 10Diskuse
Fotbalisty Teplic zničil nejen olomoucký soupeř, ale také chřipka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisty Teplic zničil nejen olomoucký soupeř, ale také chřipka. | foto: ČTK

TEPLICE Vedení teplického fotbalového klubu zatím nepožádalo o odklad víkendového ligového utkání s Viktorií Plzeň poté, co dnes odpoledne jednalo se zástupci svazu o zdravotním stavu svého chřipkou postiženého mužstva.

Situace se však může změnit podle toho, jak dopadnou testy dalších ohrožených teplických hráčů. Pokud ve čtvrtek přinesou špatné výsledky, Severočeši se prý na svaz obrátí s dalším apelem o odložení.

"Dnes jsme o odklad nepožádali, protože čekáme na to, jak dopadnou testy, kterými dnes prošli další hráči s podezřením na nemoc. Jakmile se během čtvrtka dozvíme jejich výsledky, zařídíme se podle toho," řekl ředitel teplického klubu František Hrdlička.

Ten na svazové půdě jednal s předsedou ČMFS Ivanem Haškem a soutěžním ředitelem první ligy Ivem Lubasem. Všechny strany se dohodly na tom, jak budou postupovat, pokud chřipková epidemie v týmu bude pokračovat.

Teplice, v jejich týmu onemocněl prasečí chřipkou obránce Michal Smejkal a další hráči mají prý podobné příznaky, žádaly už o odložení pondělního zápasu 15. kola v Olomouci. Svaz to však odmítl s odkazem na UEFA, která vyzvala národní fotbalové svazy, aby zápasy kvůli chřipkové epidemii neodkládaly.

Lubas se odvolal také na skutečnost, že nedostal ani žádné písemné doporučení od krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem. Teplice nakonec v Olomouci prohrály vysoko 2:6, přesto mají dál dvoubodový náskok v čele tabulky před Jabloncem.¨

ČTK
  • 10Diskuse
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!