Kvitová se vrací do Brisbane, kde odstartovala životní sezonu

B. J. King Cup

15:39
BRISBANE (Austrálie) - Tenistka Petra Kvitová se po minulé absenci vrací do Brisbane. Výhrou na turnaji v Queensland Tennis Centru odstartovala svoji životní sezonu 2011 vyšperkovanou wimbledonským titulem. Nyní by se chtěla podobně odrazit do roku 2013. "To by bylo nádherné," řekla česká jednička deníku The Australian.

Petra Kvitová foto: ČTK

"Rok 2011 byl úžasný a samozřejmě bych byla ráda, kdybych ho dokázala zopakovat," řekla světová osmička Kvitová před začátkem sezony. Svěřenkyně trenéra Davida Kotyzy ale nechce žít vzpomínkami na minulost. V letošním roce se udržela v elitní desítce, byla strůjkyní obhajoby titulu ve Fed Cupu, vyhrála dva turnaje a hrála dvakrát grandslamové semifinále.

"Uplynulý rok byl těžký, učila jsem se nové věci, přes několik úspěchů to ale nebylo úplně ono," podotkla Kvitová, že velký individuální výsledek jí chyběl. "Získala jsem další zkušenosti, které, doufám, v nové sezoně využiju. Věřím, že můžu hrát skvělý tenis a výsledky přijdou, ale nejlepší je na to nemyslet a nechat mluvit raketu," řekla. Dvaadvacetiletá rodačka z Fulneku vyhrála turnaj v Brisbane ještě jako řadová hráčka světové stovky.

Turnaj povýšil do kategorie Premiere

Od té doby se hodně změnilo. Stala se z ní hvězda a elitní tenistka, která musí obhajovat svoji pozici a pro niž prohra v prvních kolech znamená neúspěch. "Všechno se od té doby v mém životě dost změnilo. Na kurtu jsem zkušenější, ale soupeřky proti mně nemají co ztratit, s čímž jsem se musela naučit žít," řekla Kvitová. Zopakovat titul v Brisbane nebude jednoduché i proto, že turnaj povýšil na okruhu WTA do nejvyšší kategorie Premiere.

V pavouku tak budou světová jednička Viktoria Azarenková z Běloruska i dvojka Maria Šarapovová z Ruska nebo patnáctinásobná grandslamová vítězka Serena Williamsová z USA. "Obsazení turnaje je skutečně výjimečné a silné. Je tady přihlášeno osm hráček ze světové desítky, takže začátek sezony bude pěkně zostra," poznamenala Kvitová. Hlavní soutěž turnaje s dotací milion dolarů začne v neděli.