Turnaj v Montrealu je už bez Češek. Kvitová vypadla s Kuzněcovovou

22:35aktualizováno  22:59
MONTREAL - Petra Kvitová a Karolína Plíšková ve čtvrtek v Montrealu vypadly v osmifinále a turnaj tak pokračuje bez českých tenistek ve dvouhře. Kvitová s Plíškovou se spolu mohly utkat ve čtvrtfinále, ale nad jejich síly byly ve dvou setech Světlana Kuzněcovová a Simona Halepová.

Petra Kvitová. foto: Reuters

Kvitová vstoupila do zápasu dvojnásobných grandslamových šampionek lépe a vedla 3:0. Jednatřicetileté Rusce Kuzněcovové se však podařilo vývoj otočit a o pět let mladší Češka musela bojovat, aby set dotáhla do tie-breaku. Ten ale její soupeřka ovládla hladce 7:2.

Dvouhra - 3. kolo: Kuzněcovová (9-Rus.) - Kvitová (ČR) 7:6 (7:2), 6:3, Kasatkinová (Rus.) - Vinciová (7-It.) 7:5, 6:3, Halepová (5-Rum.) - Karolína Plíšková (ČR) 6:3, 6:3.

Druhou sadu a zápas rozhodl osmý game, v němž Kvitová popáté ztratila servis, a i když ještě za stavu 3:5 při podání Kuzněcovové získala brejkbol, Ruska ho odvrátila a proměnila první mečbol. V šestém vzájemném duelu Kvitová podlehla Kuzněcovové teprve podruhé.

Karolína Plíšková na turnaji v Montrealu.
Simona Halepová.

Čtyřiadvacetiletá Plíšková se se stejně starou Halepovou utkala popáté v kariéře a počtvrté jí podlehla, tentokrát 4:6 a 4:6. Jediné vítězství zaznamenala letos v únoru ve Fed Cupu. Dnes si Plíšková připsala šest dvojchyb, celkem 27 nevynucených chyb (oproti devíti soupeřčiným) a prohrála za 67 minut.