Oslava narozenin se nepovedla, Kristýna Plíšková prohrála v Miami v 1. kole

20:24
MIAMI - Tenistka Kristýna Plíšková skončila na turnaji v Miami hned v prvním kole. V den svých 25. narozenin prohrála s Mandy Minellaovou z Lucemburska za dvě hodiny a 40 minut 6:7, 7:5, 5:7 a nenaváže na loňskou účast ve 3. kole.

Kristýna Plíšková. foto: ČTK/AP

Plíškové nevyšel vstup do utkání a brzy prohrávala 1:4, pak už ale sváděla s Minellaovou vyrovnanou bitvu. Úvodní set získala o šest let starší soupeřka po hodině hry v tie-breaku, ve druhém Plíšková vyrovnala.

V třetí sadě plné ztracených podání šla jako první do vedení opět Minellaová, Plíšková, jíž momentálně patří ve světovém pořadí 52. místo, ale vždy dokázala odpovědět. V desáté hře odvrátila tři mečboly, o dva gamy později už ale soupeřce, která je v žebříčku o 22 míst níž, neodolala a prohrála i třetí vzájemný zápas.

Tenisový turnaj mužů a žen v Miami (tvrdý povrch):

Ženy (dotace 7,699.423 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: Minellaová (Luc.) - Kristýna Plíšková 7:6 (7:4), 5:7, 7:5, Osakaová (Jap.) - Kučová (SR) 6:2, 6:3, Tuan Jing-Jing (Čína) - Siegemundová (Něm.) 7:6 (8:6), 6:3, Arruabarrenaová (Šp.) - Vichljancevová (Rus.) 7:5, 6:1.