Tenista Štěpánek v první dvouhře po čtvrt roce vypadl s Ramosem

Australian Open

12:26aktualizováno  14:26
MONTE CARLO - Tenista Radek Štěpánek v první dvouhře na okruhu ATP po čtvrtroční pauze neuspěl. Čtyřiatřicetiletý Čech podlehl v úvodním kole antukového turnaje série Masters v Monte Carlu 3:6 a 3:6 Albertu Ramosovi ze Španělska, jenž do hlavní soutěže postoupil z kvalifikace.

Český tenista Radek Štěpánek foto: Reuters

Štěpánek nehrál dvouhru na ATP Tour od 18. ledna, kdy ve třetím kole Australian Open vypadl s pozdějším celkovým vítězem Novakem Djokovičem. Koncem ledna se musel podrobit operaci vyhřezlé ploténky krční páteře a vrátil se až před týdnem ve čtvrtfinále Davisova poháru v Kazachstánu, kde po boku Jana Hájka absolvoval prohranou čtyřhru.

Pětadvacetiletému Ramosovi dnes Štěpánek podlehl za 77 minut. Soupeři dokázal vzít jednou podání, sám však ztratil servis čtyřikrát a z turnaje vypadl. V úterý ještě čeká zkušeného českého tenistu po boku Chorvata Ivana Dodiga čtyřhra. Přímo do druhého kola byl v Monte Carlu nasazen Tomáš Berdych, jenž se utká se Španělem Marcelem Granollersem. V dosavadních dvou duelech s ním neztratil ani set.