Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Nadal se vrátil k tenisu jasným vítězstvím na turnaji v Montrealu

US Open

23:00
MONTREAL - Španělský tenista Rafael Nadal při svém prvním turnajovém startu po nečekaném vyřazení v prvním kole Wimbledonu získal titul v Montrealu. Ve finále porazil 6:2, 6:2 domácího Milose Raonice a připsal si 25. titul z turnajů kategorie Masters a celkem 58. v kariéře.

Španělský tenista Rafael Nadal foto: Reuters

Nadal zároveň získal osmý titul v sezoně, čímž napodobil Američanku Serenu Williamsovou, jež dnes triumfovala v ženské části Rogers Cupu, hrané v Torontu. Dvanáctinásobný grandslamový vítěz absolvoval stejně jako Williamsová těžší semifinále než samotný boj o titul - po třísetové bitvě se světovou jedničkou Novakem Djokovičem dnes sedmadvacetiletý Španěl nedal Raonicovi šanci.

K TÉMATU

Domácího tenistu s tvrdým servisem porazil i ve čtvrtém vzájemném utkání a prestižní kanadský turnaj dobyl potřetí v kariéře. Raonic se díky postupu do finále dostane v novém vydání žebříčku ATP jako první Kanaďan v historii do elitní desítky. Nadal si polepší na třetí místo, a pokud si udrží formu z Montrealu i v dalších turnajích včetně US Open, může pomýšlet i na návrat do čela žebříčku. Z minulého roku totiž neobhajuje žádné body, protože kvůli zranění kolena od Wimbledonu nehrál.