Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Berdych jedenáctý titul nezískal, ve finále v Dauhá podlehl Ferrerovi

17:46aktualizováno  19:42
DAUHÁ/PRAHA - Mohl to být snový vstup do sezony, nakonec ale Berdychovi jedenáctý titul v kariéře unikl. Sedmý hráč světa nestačil v sobotním finále v katarském Dauhá na Davida Ferrera a se Španělem prohrál za hodinu a půl po setech 4:6 a 5:7.

Tomáš Berdych. foto: ČTK/AP

„Na jedné straně jsem samozřejmě zklamaný z prohry ve finále. Nezahrál jsem, jak jsem potřeboval,“ řekl Berdych na webu okruhu ATP. „Na druhou stranu mám za sebou velice solidní týden a několik dobrý zápasů a dobrý start sezony.“

Berdych cestou do finále neztratil ani jednou servis, což se změnilo hned po první hře finálového duelu. Před zraky bývalého anglického fotbalisty Davida Beckhama v hledišti přišel v prvním setu o podání znovu v páté hře. Sám uspěl jen jednou a set ztratil.

I do druhého setu vstoupil Berdych ztrátou podání, kterou ale vzápětí smazal. Vyrovnal hru, hrál aktivně, snažil se o vítězné míče i chodit k síti.

Až k zemi! Tomáš Berdych v Dauhá.
David Ferrer nedovolil Berdychovi ani set.
Tomáš Berdych.
S trofejí. David Ferrer vyhrál turnaj v Dauhá.

Šanci prodloužit zápas si vypracoval za stavu 5:4, ale ani jeden ze tří setbolů při Ferrerově podání nevyužil. Dvakrát zkazil bekhendový úder a potřetí skončil pokus o zkrácení v síti.

Za stavu 5:5 Berdych po chybách počtvrté v utkání neudržel servis a Ferrer vzápětí čistou hrou stvrdil své vítězství a zisk 22. titulu ve dvouhře.

Devětadvacetiletý sedmý hráč světa Berdych prohrál s Ferrerem poosmé z třinácti vzájemných zápasů. Zároveň si zhoršil finálovou bilanci na 10:15. Poprvé Berdych prohrál pod vedením nového trenéra Daniela Vallverdua z Venezuely, který koncem minulého roku nahradil Tomáše Krupu.

Tenisový turnaj mužů v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 1,221.320 dolarů)