Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Tampa Bay vyřadila Montreal. Palát se podílel gólem a asistencí

7:54
NEW YORK - Hokejový útočník Ondřej Palát podpořil jedním gólem a asistencí postup Tampy Bay do finále Východní konference NHL. Lightning doma přehráli Montreal 4:1 a sérii získali poměrem 4:2. V semifinále Stanley Cupu narazí na New York Rangers nebo Washington.

Tampa Bay Lightning postupuje do finále Východní konference NHL. foto: Reuters

Tampa Bay ztratila předchozí dva duely, ale větší drama už nepřipustila. První gól vstřelil v úvodní třetině Nikita Kučerov, který tečoval nahození Paláta na branku, a český útočník v závěru prostřední části zvýšil v přesilové hře už na 3:0. Frýdecko-místecký rodák si připsal osmý bod v letošním play off, když si sjel před branku na přihrávku Kučerova a zblízka pohotovou střelou skóroval.

Na druhé straně Tomáš Plekanec litoval, že se mu za bezbrankového stavu nepovedlo v gólové šanci přehodit puk přes beton Bena Bishopa. Montreal překonal brankáře Tampy Bay až pět minut před koncem základní hrací doby zásluhou Maxe Paciorettyho. V závěrečné power play ale Canadiens inkasovali z hole Kučerova počtvrté a sezona pro ně skončila.

Výsledky středečních utkání NHL play off

Východní konference - 6. zápas: Tampa Bay - Montreal 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 16. a 58. Kučerov (na první Palát), 26. Stamkos, 39. Palát - 56. Pacioretty. Střely na branku: 28:19. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Bishop, 3. Kučerov (všichni Tampa Bay). Konečný stav série: 4:1.