Talent Jaškin dal první gól v bojích o Stanley Cup a zařídil St. Louis mečbol

22:15
DALLAS - Český útočník Dmitrij Jaškin prvním gólem v play off NHL v kariéře přispěl k výhře hokejistů St. Louis na ledě Dallasu 4:1 a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Jeho tým vede v sérii druhého kola 3:2 a může ji ukončit v pondělí v domácí hale.

Dmitrij Jaškin (23) střílí gól do sítě Kariho Lehtonena (32). foto: ČTK/AP

Jaškin si zahrál přesně po měsíci. Dres St. Louis oblékl naposledy v předposledním utkání základní části, v play off pak vynechal sedm zápasů, v nichž jeho tým vyřadil obhájce Stanleyova poháru Chicago, i úvodní čtyři utkání proti Dallasu.

Paul Stastny (26) a Radek Faksa (12) v potyčce.
Jay Bouwmeester (19) bojuje s Radkem Faksou (12).

Za nerozhodnutého stavu v sérii dostal šanci a trenérovi Kenu Hitchcockovi se odvděčil vítězným gólem. V 31. minutě dostal od Jaye Bouwmeestera přihrávku mezi kruhy a nadvakrát překonal brankáře Kariho Lehtonena. Poslal hosty do vedení 2:1, které ještě navýšili Troy Brouwer a v 59. minutě střelou do prázdné branky při power play Dallasu Paul Stastny.

Třiadvacetiletý Jaškin si zahrál v bojích o Stanley Cup za St. Louis už loni, kdy v šesti zápasech zaznamenal jednu asistenci.

2. kolo play off NHL

Západní konference - 5. zápas:

Dallas - St. Louis 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky: 11. Goligoski - 6. Fabbri, 31. Jaškin, 38. Brouwer, 59. Stastny. Střely na branku: 22:28. Diváci: 18.754. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Jaškin, 3. Bouwmeester (všichni St. Louis). Stav série: 2:3.