Po US Open i Wimbledon. Od příštího roku se zde bude hrát tie-break

13:22
LONDÝN/PRAHA - V tenisovém Wimbledonu přijde od příštího roku za stavu 12:12 v rozhodujícím setu ve všech kategoriích na řadu tie-break. Zkrácená hra se v páté sadě u mužů a ve třetí u žen dosud hrála pouze na US Open. Oznámili to dnes pořadatelé londýnského grandslamu.

Finále čtyřhry žen ve Wimbledonu 2018: Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková líbají trofej pro šampionky travnatého grandslamu. foto: Reuters

„Než jsme došli k tomuto rozhodnutí, zjišťovali jsme názory hráčů i rozhodčích a zanalyzovali data ze zápasů za poslední dvě desetiletí. Rovněž jsme přihlédli k dalším faktorům, jako jsou rozpis utkání a požadavky diváků,“ uvedl v prohlášení předseda All England Lawn Tennis Clubu Philip Brook.

Nicole Melicharová a Květa Peschkeová, které nakonec skončily druhé v deblu ve...
Finále čtyřhry žen ve Wimbledonu 2018: Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková...

Dnešní rozhodnutí uvítá především Američan John Isner, který ve Wimbledonu odehrál dva nejdelší zápasy. V roce 2010 zvítězil v prvním kole nad Francouzem Nicolasem Mahutem po jedenácti hodinách v rozhodujícím setu 70:68, v loňském semifinále s Jihoafričanem Kevinem Andersonem prohrál po šesti hodinách a 34 minutách pátou sadu poměrem 24:26.