SOUHRN: Plzeň nečekaně vyhořela na Dukle, namále měla i Sparta. Ligu vede Zlín

16:28aktualizováno  2. srpna 20:09
PRAHA - Na první příčce se překvapivě drží nováček ze Zlína, Plzeň nevybojovala na Dukle ani bod a Sparta se trápila proti Baníku. Přinášíme souhrn všech zápasů 2. kola fotbalové Synot ligy.

Michal Ďuriš z Plzně lituje zahozené šance. foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Viktoria na Dukle zahodila i penaltu

Dukla Praha - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Branka: 77. Berger. Rozhodčí: Lerch - Pospíšil, Kubr. ŽK: Berger, Jurendič, Vrzal, Jeřábek - Matějů, Vaněk. Diváci: 5182.

Plzeň v Praze nečekaně utrpěla první soutěžní porážku v nové sezoně. Utkání na Julisce rozhodl v 77. minutě Tomáš Berger, hostující Jan Kovařík pak neproměnil penaltu.

Západočeši doplatili především na neproměňování šancí, kterých měli nespočet. Nepříliš ideálně se tak naladili na středeční odvetu v Lize mistrů proti Tel Avivu, kde budou hájit náskok 2:1.

Sparta odmítla blamáž

Sparta Praha - Baník Ostrava 3:1 (0:0)

Branka: 80. Lafata, 85. Dočkal, 90.+1 Fatai - 63. Kouřil. Rozhodčí: Ardeleanu - Moláček, Pelikán. ŽK: Foltýn, Kaša (oba Ostrava). Diváci: 11.021.

Dlouho to vypadalo, že si letenský favorit uřízne doma proti ostravskému Baníku ostudu. Vždyť hosté na soupeřově půdě ještě deset minut před koncem vedli 1:0. Pražané do té doby hráli mizerně: kazili přihrávky, nedařil se jim přechod do útoku.

Nakonec ale třemi rychlými trefami v závěru, o které se postarali Lafata, Dočkal a Fatai, skóre otočili.

„Udělali jsme hodně změn v sestavě a chyběla nám jiskra. Je úleva, že jsme zápas zvládli. Další ztrátu už jsme si nemohli dovolit,“ řekl trenér Sparty Zdeněk Ščasný.

Bohemians zkazili Jablonci výročí

FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 2:2 (1:1)

Branky: 12. Wágner z pen., 79. Masopust - 6. Acosta, 47. Čížek. Rozhodčí: M. Paták - Kotík, Fišer. ŽK: Crnkič, Hübschman - Šmíd, Zlámal. Diváci: 4188.

„Klokani“ v neděli nečekaně remizovali na půdě Jablonce 2:2 a pokazili mu oslavy 70 let od založení klubu.

Bohemians na severu Čech dvakrát vedli po gólech Uruguayce Rafaela Acosty a Tomáše Čížka, za domácích srovnávali z penalty Tomáš Wágner a v 79. minutě střídající Lukáš Masopust.

Příbram na Hané udeřila v nastavení

Sigma Olomouc - 1. FK Příbram 1:3 (0:0)

Branky: 58. Navrátil - 68. a 90.+4 z pen. Bednář, 90.+2 Hnaníček. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Caletka. ŽK: Vepřek - Krameš, Zápotočný. Diváci: 4826.

Středočeši si po neúspěšné přestřelce proti Jablonci spravili chuť na olomouckém trávníku. Duel, který se dlouho vyvíjel jako remízový, překlopili na svoji stranu v 93. minutě.

Výhru hostů ještě v posledních vteřinách potvrdil z penalty Bednář, jenž se v nové sezoně prosadil už potřetí a v čele tabulky střelců vyrovnal Libora Doška ze Slovácka.

Teplice mají první vítězství

FK Teplice - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Branky: 32. Fillo z pen., 82. Vondrášek. Rozhodčí: Orel - Pilný, Arnošt. ŽK: Ljevakovič - Šumolikoski, Reinberk. Diváci: 4171.

Teplice zvládly druhé ligové utkání nové sezony a porazily Slovácko 2:0. Nasměrovala je k tomu penalta za faul na Vachouška, kterou proměnil Fillo, v závěru přidal druhý gól po brejku Vondrášek.

Zatímco o týden dřív v Teplicích dokázala Olomouc dvougólový náskok v závěru stáhnout, Slovácko už se na korekci nezmohlo.

Nováček ze Zlína ještě neinkasoval

Fastav Zlín - Vysočina Jihlava 1:0 (1:0)

Branka: 10. Železník. Rozhodčí: Jech - Nádvorník, Kotalík. ŽK: Janíček - Jánoš. Diváci: 4627.

Fotbalisté Zlína pokračují ve vydařeném návratu do první ligy. Nováček po Bohemians Praha 1905 porazil také Jihlavu 1:0 a zůstává stoprocentní. Navíc stále ještě neinkasoval.

O jedinou branku sobotního duelu se po rohovém kopu postaral Lukáš Železník. Zlín je tak překvapivě v čele ligové tabulky.

Boleslav proti Brnu zúročila převahu

FK Mladá Boleslav - Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)

Branky: 51. Čermák, 90. Chramosta. Rozhodčí: Jílek - Paták, Dobrovolný. ŽK: Rada (M. Boleslav). Diváci: 3154.

Středočeši napravili nevydařený vstup do sezony a v prvním ligovém domácím utkání porazili Brno 2:0.

Domácí byli po celý duel aktivnější, branky vstřelili Čermák a Chramosta. „S výkonem jsem spokojený, mrzí mě jen neproměněné šance. Mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem,“ hodnotil utkání trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím.

Slavia hrála s Libercem smírně

Liberec, který ve čtvrtek čeká odveta 3. předkola Evropské ligy s Kirjatem Šmona, remizoval na Slavii 2:2.

Slavia Praha - Slovan Liberec 2:2 (2:1)

Branky: 10. Škoda, 13. Mikula - 2. Bakoš, 55. Josef Šural. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Hock. ŽK: Deli, Černý - Coufal. Diváci: 6739.

Severočeši, kteří udělali pět změn v sestavě, v Edenu vedli po brance Marka Bakoše, domácí ještě v první půli zásluhou Milana Škody a Jana Mikuly skóre otočili, ale za hosty po přestávce vyrovnal Josef Šural.

Slavia, které chyběl stoper Latka, tak stále čeká na první výhru pod trenérem Dušanem Uhrinem – v úvodním kole prohráli Pražané v Plzni.