Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Sýkora svůj tisící zápas v NHL prohrál

21:34aktualizováno  5. března 9:59
NEW YORK - Vzpomínky hokejového útočníka Petra Sýkory na jubilejní tisící utkání v NHL bude kalit prohra New Jersey na ledě New Yorku Islanders 0:1. Hlavní hvězdou nedělního duelu byl švédský brankář Anders Nilsson, který ve svém druhém startu v NHL vychytal první čisté konto. Jediný gól utkání vstřelil v druhé třetině Kyle Okposo.

Los Angeles - New Jesrsey (Sýkora) foto: ČTK

Sýkora je celkově osmým a v této sezoně třetím českým hráčem, který v NHL nastoupil k zápasu s pořadovým číslem 1000. Před ním se to v průběhu ročníku povedlo i Václavu Prospalovi a spoluhráči z Devils Patriku Eliášovi.

New Jersey vedle porážky přišlo v zápase i o kapitána Zacha Pariseho, kterého zasáhla střela slovenského beka Milana Jurčiny do levé ruky. "Doufám, že to není zlomené," uvedl útočník Devils po utkání.

Český brankář Michal Neuvirth předvedl spolehlivý výkon, inkasoval pouze jeden gól z 23 střel, ale na výhru to nestačilo. Washington v druhém utkání za sebou nevstřelil ani jednu branku a v domácím prostředí podlehl Philadelphii 0:1. U trefy Flyers si připsal asistenci Pavel Kubina, jehož střelu od modré tečoval Eric Wellwood.

Trenérovi Philadelphie Peteru Laviolettemu se stejně jako v minulém utkání vyplatilo, že si brzy vybral oddechový čas. V předchozím zápase s Islanders si ho vzal už v úvodní části, nyní se k tomuto kroku odhodlal v druhé třetině, chvíli před jediným gólem utkání.

"Polevili jsme. Zdálo se mi, že se začínáme trochu více koukat, co se okolo nás děje. Chtěl jsem, aby začali zase hrát. Nic jiného v tom nebylo. A kluci na to zareagovali skvěle. Nebylo to jen o gólu, ale celý zbytek třetiny jsme hráli dobře a začali jsme si vytvářet šance," vysvětlil kouč Flyers.

Šance měli i domácí, ale všech 34 střel pochytal Ilja Bryzgalov a zaznamenal třetí čisté konto sezony. "Musíme si to vyříkat. Nedali jsme gól už dva zápasy, to je nepřípustné," zlobil se útočník Washingtonu Troy Brouwer.

Do bývalé střelecké formy se stále nemůže dostat ani hvězda Capitals Alexandr Ovečkin, jehož pobyt na ledě trenér Dale Hunter pořádně zkrouhl.

Ruský kanonýr odehrál v úvodních dvou třetinách jen osm minut, v průběhu prostřední části dokonce osm minut nezasáhl do hry. "Neznamenalo to, že jsem ho posadil. Bylo to způsobené taktikou nasazování jednotlivých našich formací na formace soupeře. A nechtěl jsem, aby hrál proti Jágrové lajně. Jediné brance utkání předcházela jeho (Ovečkinova) ztráta puku, ale neposadil jsem ho. V třetí třetině už hrál dost, měl šance, ale jejich gólman byl výborný," uvedl Hunter.

Neuvirth měl přednost před Vokounem popáté v řadě

Neuvirth, který chytal v pátém utkání v řadě, byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Washington nadále zůstává pod hranici play off, na devátém místě ve Východní konferenci ztrácí bod na osmý Winnipeg. Jaromír Jágr se po zápase sešel s basketbalistou Janem Veselým, který nastupuje ve své nováčkovské sezoně NBA za místní tým Washington Wizards.

Seznam zraněných hráčů se začíná rozšiřovat v Detroitu. K absencím kapitán Nicklase Lidströma, Pavla Dacjuka a Jonathana Ericssona se přidali i bránkář Jimmy Howard a Jakub Kindl. Český obránce opustil hrací plochu už v průběhu první třetiny kvůli blíže nespecifikovanému zranění v horní části těla. I proto Red Wings dohrávali zápas na pět beků a nakonec doma podlehli Chicagu 1:2.

"Někdy to může být i trochu frustrující, protože nevíte, s kým půjdete další střídání na led. Je to těžké pro každého, jakmile máte hrát zápas na pět beků. Ale musíme se s tím vypořádat. Jsme tady všechno dobří hráči a já jsem moc rád, že mají ve mně důvěru a dostávám příležitost v různých herních situacích," uvedl mladý zadák Brendan Smith, který nastoupil teprve k šestému utkání v NHL.

Hokejisté Colorada zvítězili zásluhou dvou branek Jamieho McGinna na ledě Minnesoty 2:0. Čisté konto zaznamenal díky třiceti zákrokům Semjon Varlamov. Kapitán vítězného týmu Milan Hejduk strávil na ledě jen necelých devět minut, protože ho trenér Joe Sacco zařadil do čtvrtého útoku. Šestatřicetiletý útočník vstřelil v posledních 16 utkáních jediný gól, ve čtvrté formace už hrál i v předminulém zápase s Columbusem.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Přehled deseti Čechů s nejvyšším počtem startů v NHL:

1. Roman Hamrlík (Tampa Bay, Edmonton, NY Islanders, Calgary, Montreal, Washington) 1366 zápasů,