Sýkora a Hemský řídili výhru Edmontonu

9:27
NEW YORK - Parádní výkon předvedli také čeští hokejisté z Edmontonu Petr Sýkora a Aleš Hemský v souboji s Atlantou. O výhru 5:1 se Sýkora zasloužil třemi asistencemi, Hemský přihrál na dvě branky a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Souboj Edmontonu s Atlantou foto: ČTK

Oilers se tak úspěšně na nějaký čas rozloučili s domácím kluzištěm, nyní je čeká dlouhá šňůra sedmi zápasů na hřištích soupeřů. "Je dobře, že jsme si před touhle dlouhou cestou zvýšili sebevědomí," pochvaloval si po zápase Sýkora.

Útočník Martin Havlát se v nedělním utkání NHL proti Columbusu zasloužil gólem a dvěma asistencemi o vítězství Chicaga
5:4 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Havlát zaznamenal v posledních sedmi zápasech sedm gólů a tři asistence a Blackhawks pětkrát vyhráli.

"Cítím, že hraju nejlepší hokej v životě," prohlásil Havlát, který přišel do Chicaga v létě z Ottawy. "Mým cílem je hrát každou sezonu lépe než v té předešlé. Jsem rád, že se mi to daří."

Zejména díky Havlátovi si Chicago proti Columbusu vytvořilo v první třetině tříbrankový náskok a vítězství navzdory dramatickému závěru udrželo až do konce.

Dvě minuty před závěrečnou sirénou málem vyrovnal David Výborný, jenž v zápase zaznamenal gól a asistenci, ale jeho ránu z dobré pozice zastavil brankář Nikolaj Chabibulin. "Chytal fantasticky a na konci nás zachránil," přiznal Bryan Smolinski, další letní posila Chicaga z Ottawy.

Úspěšný večer prožil v neděli také český útočník Václav Prospal, jenž gólem a asistencí přispěl k vítězství Tampy Bay na ledě New Jersey 4:1. Hosté rozhodli o svém triumfu třemi góly v druhé třetině a vyhráli podvanácté z posledních patnácti utkání.