Světový rekord na Zlínsku. Duel rozhodla až 52. penalta, hrálo se o 38 minut víc

9:00
BAŤOV - Fotbalisté SK Baťov 1930 a FC Fryšták si řekli o zápis do slavné Guinnessovy knihy rekordů. V pátečním zápase 24. kola zlínského krajského přeboru kopali v rozstřelu neuvěřitelných 52 penalt, na hřišti strávili neplánovaně dalších 38 minut.

Fotbalisté kopali nekonečných 52 penalt (ilustrační foto) foto: Martin Polívka, MAFRA

‚Pískala jsem tragicky,‘ napsala rozhodčí do zápisu. A fotbal jí tleská

Do fotbalových dějin vejde výsledek 22:21 pro Baťov. Než se v pátek 3. června 2016 střetl s Fryštákem, byl nejdelším zaznamenaným penaltovým maratonem duel Namibijského poháru mezi KK Palace a Civics, který v roce 2005 vyhrál domácí tým 17:16 po 48 pokusech.

„Hned jsem si myslel, že to bude nějaký rekord,“ vykládal předseda Fryštáku Vratislav Rudolf. „Po dvacáté sérii jsem chtěl jet už domů, měli jsme grilovačku, ale nakonec jsem zůstal.“

Všichni aktéři včetně brankářů se vystřídali dvakrát, osm jich kopalo dokonce třikrát. Zápas začal o půl sedmé večer a skončil po deváté, když už padala na trávník tma. Štěstí bylo, že na Baťově v Otrokovicích mají umělé osvětlení.

Vítězný pokutový kop zaznamenal Petr Janovský, smutným hrdinou se naopak stal Jan Hřebačka, který bránu překopl. První dvě penalty přitom suverénně proměnil.

„Na první dvě jsem si věřil, ale před třetí jsme měl špatný pocit, nechtěl jsem jít, ale nějak mě přinutili,“ líčil Hřebačka. Spoluhráči mu však selhání nevyčítali. „Byli rádi, že už se jelo domů,“ přiznal.

Opilci z kola ven. Fotbalový svaz vyloučil Pilného a Jecha ze svých řad

Fryšták měl třikrát mečbol. Za stavu 4:4, 11:11 a naposledy při skóre 14:14. Diváci se chystali pomalu na odchod, někteří hráči už mířili do kabin, pokaždé však zůstali na svých místech. Baťovský brankář Hubert Dvořák se dvakrát vyznamenal, jednou exekutor Fryštáku pálil mimo.

„Ani nevím, kolik to dopadlo,“ sháněl se po výsledku Dvořák, který chytal krajský přebor dospělých vůbec poprvé. „Bylo to stresující, ke konci jsem už ztrácel přehled.“

Stejně na tom byli diváci. Penaltovou parádu jich vidělo sotva 200, domů se ale rozcházeli spokojení. Po dvou poločasech skončil zápas 3:3, navíc se můžou chlubit tím, že byli svědky světového rekordu.

Nedávné zavedení penaltové rozstřelu při remízách se tak funkcionářům na Zlínsku vyplatilo, díky němu se Baťov s Fryštákem stanou známí i mimo hranice Česka.