Djokovič se dál trápí. V Šanghaji nestačil na Bautistu Aguta a roztrhl triko

12:47aktualizováno  16:27
ŠANGHAJ - První hráč světového tenisového žebříčku Novak Djokovič prohrál na turnaji v Šanghaji v semifinále. Patnáctý nasazený Španěl Roberto Bautista nad ním zvítězil dvakrát 6:4 a po pěti porážkách ve vzájemných zápasech poprvé uspěl. V nedělním finále nastoupí proti Andymu Murraymu.

Novak Djokovič. foto: Reuters

Obhájce titulu a celkově trojnásobný vítěz šanghajského turnaje Masters Djokovič měl namále už v pátečním čtvrtfinále. S německým kvalifikantem Mischou Zverevem prohrál první set a druhý zachránil až v tie-breaku.

I v sobotu často chyboval a po ztrátě první sady si vybil vztek na raketě. Také ve více než hodinu trvajícím druhém setu ztratil servis jako první, dvakrát to ještě soupeři oplatil, ale čtvrtý mečbol už neodvrátil.

Djokovič vzteky roztrhnul své triko:

Po utkání se pustil do umpirového rozhodčího Carlose Bernardese, na kterého se zlobil už během zápasu. Když si v druhé sadě v návalu vzteku roztrhal tričko a šel si pro nové, dostal od rozhodčího napomenutí kvůli zdržování.

„Byl dnes za hvězdu, přesně jak to chtěl,“ rýpl si Djokovič do Bernardese. „Ale musím se samozřejmě v některých momentech ovládat, zvládat to lépe mentálně,“ dodal.

Bautista Agut právě porazil světovou jedničku Djokoviče.
Španěl Bautista Agut měl vynikající ročník. Díky semifinále Wimbledonu a...

Bautista byl vítězstvím nad světovou jedničkou nadšený. „Po poslední výměně jsem byl strašně šťastný. Nedovedl jsem si představit, že by se mi to mohlo povést. Když jsem s ním hrál poprvé, říkal jsem si, že je z jiné planety, a teď mám pocit, že jsem se mu přiblížil,“ uvedl Španěl.

Devatenáctý hráč světového žebříčku je letos ve finále počtvrté. Uspěl zatím dvakrát, celkově má na kontě čtyři tituly. Jeho soupeřem bude druhý nasazený Brit Murray, vítěz šanghajského turnaje z let 2010 a 2011, který zdolal Gillesa Simona z Francie 6:4 a 6:3.

Tenisový turnaj mužů v Šanghaji (tvrdý povrch, dotace 7,655.640 dolarů):

Dvouhra - semifinále: Bautista (15-Šp.) - Djokovič (1-Srb.) 6:4, 6:4, A. Murray (2-Brit.) - Simon (Fr.) 6:4, 6:3.