27. listopadu 2009 20:57, aktualizováno  21:49 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Svět vystrašila Woodsova havárie. Golfistu už pustili z nemocnice

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 23Diskuse
Tiger Woods na golfovém turnaji Arnold Palmer Invitational. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tiger Woods na golfovém turnaji Arnold Palmer Invitational. | foto: Hans DerykReuters

NEW YORK Nejlepší světový golfista Tiger Woods měl autonehodu. Američan vyjel s vozem ze silnice a trefil hydrant a strom. Poslední informace však ukazují, že prvotní zprávy o vážných zranění nebyly přesné.

Místní policie tvrdí, že Woods byl ráno převezen do nemocnice ve vážném stavu, ale Centrální nemocnice v Ocoee (Orlando, Florida) podle zjištění místních novinářů v odpoledních hodinách Woodse jako pacienta už neregistrovala. Navíc prý v jeho voze Cadillac Escalade ani nevystřelily airbagy, což znamená, že vůz jel rychlostí do 50km/h.

Cadillac Escalade - ilustrační foto

CNN mezitím už informovala o tom, že zranění světové golfové jedničky skutečně nebyla vážná a po drobném ošetření byl Woods z nemocnice propuštěn. Přestože jeho stav zprvu policie charakterizovala jako vážný, nebyl hospitalizován.

Mluvčí policie uvedl, že za vážný stav se označuje situace, kdy si pacientovo zranění vyžádá větší než malý zásah lékařů. Starosta přilehlé čtvrti Windermere Gary Bruhn řekl, že jeho policisté viděli Woodse se šrámy v obličeji.

Woods, nejlepší golfista planety a vítěz 14 turnajů kategorie Major, patří mezi nejvlivnější a nejlépe vydělávající sportovce současnosti. Letos se slavně vrátil do profesionálního kolotoče po vleklém zranění kolena.

Lidovky.cz, ČTK
  • 23Diskuse
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!