Severské derby vyhráli Švédové, na ME má blízko také Ukrajina

20:14
STOCKHOLM/LVOV - Fotbalisté Ukrajiny a Švédska využili domácího prostředí k vítězstvím v úvodních utkáních baráže o postup na mistrovství Evropy. Blíže na závěrečný turnaj do Francie mají po dnešku Ukrajinci, kteří porazili 2:0 Slovinsko. Švédové zdolali v derby Dánsko 2:1. Odvety se hrají v úterý.

Švéd Marcus Berg (nahoře) v souboji s Rizou Durmisim z Dánska. foto: Reuters

O oba švédské góly se postaral Emil Forsberg, jenž v poslední minutě prvního poločasu poslal domácí do vedení a krátce po přestávce vybojoval penaltu, kterou proměnil kanonýr Zlatan Ibrahimovic. Dánům dal naději pro odvetu deset minut před koncem střídající Nicolai Jörgensen.

Spolupořadatel minulého šampionátu Ukrajina potvrdila ve Lvově roli favorita. Převahu domácích vyjádřili góly ve 22. minutě Andrij Jarmolenko a v 54. minutě Jevgenij Selezňov.

Případný postup Ukrajiny by příliš nepotěšil české fotbalisty, kteří by tak před losováním základních skupin klesli do třetího výkonnostního koše.