23. listopadu 2009 11:45, aktualizováno  11:52 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Svaz se prasečí chřipky nebojí, Olomouc s Teplicemi hrát bude

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 12Diskuse
Souboj Příbrami a Teplic, | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Souboj Příbrami a Teplic, | foto: ČTK

PRAHA UVNITŘ NÁZOR LN Fotbalový svaz neodložil dnešní zápas Olomouce s Teplicemi, byť hostující tým ohrožuje prasečí chřipka. U obránce Michala Smejkala už virus H1N1 testy odhalily v sobotu, dnes byl hospitalizován se stejným podezřením i Vlastimil Vidlička. Utkání 15. ligového kola však začne s definitivní platností podle plánu v 17:30.

"ČMFS tak nastalou situaci řeší v souladu se stanoviskem UEFA. Evropská fotbalová unie v něm jednoznačně říká, že virová onemocnění hráčů v jednotlivých fotbalových klubech včetně nákazy virem H1N1 nejsou důvodem k odkládání zápasů, pokud mají kluby k dispozici dostatečný počet zdravých fotbalistů," uvedl tiskový mluvčí svazu Svěcený.

Svaz by tak prý učinil pouze tehdy, pokud by krajská hygienická stanice v Ústí nad Labem v teplickém týmu vyhlásila karanténu.

Teplice už minulý pátek poslaly na svaz žádost o odklad utkání, protože v jejich týmu šest hráčů onemocnělo a u Smejkala byla později prokázána nákaza prasečí chřipkou. Dnes byl s podezřením na stejné onemocnění odvezen na infekční oddělení prostějovské nemocnice i další hráč Vlastimil Vidlička.

NÁZOR LIDOVÝCH NOVIN

Když vedení anglické Premier League řešilo, jak se vypořádat s narůstajícím počtem hráčů, kteří onemocněli prasečí chřipkou, šéf české ligy Ivo Lubas se klonil k variantě odložení zápasu. "Víme o tom málo, proto bych šel radši touto cestou," dušoval se tehdy.

Po třech týdnech dokonale otočil. Lubas má na stole první potvrzený případ onemocnění v domácí soutěži, ale hned od nepříjemného problému dává ruce pryč. "Nejsem lékař," naznačuje.

Jistě, Tepličtí žádají odložení zápasů hlavně z obavy, že je chřipka připraví o náskok v čele ligy. Přesto měl svaz v čele s Lubasem jednat. Místo toho si problém přehazuje jako horký brambor s krajským hygienikem, který zase nechce vyhlásit v klubu karanténu, aby nešířil paniku.

Z přeložení zápasu se může stát nebezpečný precedens, ale kdy jindy k němu přikročit než teď? Devět nemocných hráčů v izolaci a další s příznaky na hřišti jsou dost pádný argument.                                                            (PAVEL KALOUŠ)

  • 12Diskuse
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.