20. března 2007 22:05 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Svaz prosazuje národní stadion na Letné

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 24Diskuse
Současný stadion na Letné. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Současný stadion na Letné. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Funkcionáři Českomoravského fotbalového svazu chtějí i nadále vybudovat národní stadion na místě letenské Toyota Areny. Výstavba stánku s kapacitou 40 tisíc lidí má stát dvě až tři miliardy korun.

Rozpočet by měl být napůl naplněn ze státních a soukromých zdrojů. Svaz současně podpořil i chystanou výstavbu Zemského stadionu v Brně pro 30 tisíc lidí.

Košťál poprvé zveřejnil možnost vybudovat nový stadion na místě současné sparťanské arény už loni, ještě v době, kdy byl předsedou vlády Jiří Paroubek. Od té doby se prý na této myšlence usilovně pracovalo a dokonce už vznikl projekt, který bude brzy zveřejněn.

"Projekt na Letné se nadále jeví jako nejlepší možnost, ale současně jsme rádi, že se připravuje stadion v Brně nebo že roste slávistický stadion v Edenu a chystá se také modernizace stadionu v Ostravě-Vítkovicích," vyjmenoval Košťál i další aktivity, které pomohou národnímu týmu zvýšit výběr pro domácí zápasy.

"Nová Letná" už dostává konkrétní obrysy, maketu stadionu v nejbližších dnech svaz ukáže médiím. "Přípravy pokračují v souladu s majitelem Sparty a máme už i několik zájemců o investici. Vesměs jde o skupiny, které financovaly podobné projekty v zahraničí," vysvětlil Košťál, který byl za chystanou stavbu v sedmé pražské části v minulosti značně kritizován.

Jeho odpůrci totiž tvrdí, že existují i lepší lokality pro tak ohromnou stavbu. Košťál se prý nebojí ani toho, že se mezitím změnila vláda. "Rádi bychom postupovali v souladu s přípravou kandidatury Prahy na olympiádu, stadion by měl být součástí projektu," tvrdí svazový funkcionář.

Jeho kolega Jaroslav Vacek, který je označován za svazového 'ministra financí', připomněl i další nové a rekonstruované stadiony. Zvlášť projekt třicetitisícové arény v Brně, který rozjíždí tamní magistrát, je prý slibný. "Stadion by měl stát v místě původního areálu za Lužánkami, jeho cena by měla být 1,5 miliardy korun," přiblížil radostnou zprávu pro brněnské fanoušky brněnský klubový ředitel Radek Bělák, který je také členem výkonného výboru.

Na jednání, kterého se bez hlasovacího práva zúčastnil potrestaný místopředseda Jiří Kubíček, se projednávala i změna směrnic pro hráčské agenty. Původní záměr vypracovat nový návrh do konce března byl odsunut o měsíc.

"Agenti se sami chtějí více podílet na jejich tvorbě, schůzka za jejich účasti se uskuteční v květnu," řekl Vacek.
Lidovky.cz, ČTK
  • 24Diskuse
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na Lidovky.cz