Suverénní vítězství. Chelsea na svém hřišti rozstřílela Arsenal 6:0

Petr Čech

16:05aktualizováno  21:03
LONDÝN/PRAHA - Arsenal v Premier League pomalu odpadá ze hry o titul a pro fotbalovou Anglii je zase pro smích. Jako v předchozích osmi let, kdy nic nevyhrál. Ve šlágru 31. kola ostudně padl na Chelsea 0:6 a na svého soupeře v boji o přední příčky nabral sedmibodové manko.

Oscar slaví vstřelenou branku do sítě Arsenalu. foto: Reuters

Londýnské derby, přímý souboj dvou kandidátů na titul. V bráně domácích Petr Čech, proti němu reprezentační spoluhráč Tomáš Rosický. Z napínavého souboje však brzy vzešla jednoznačná záležitost.

Po necelých pěti minutách po rychlé akci Schürrleho skóroval Eto'o. Fanoušci ještě gól nestačili oslavit a německý záložník Schürrle dal druhý gól.

"Po sedmi minutách bylo po zápasech. Byli jsme pro soupeře příliš silní," řekl José Mourinho, trenér Chelsea.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo

Chelsea - Arsenal 6:0 (42. a 66. Oscar, 5. Eto'o, 7. Schürrle, 17. Hazard z pen., 71. Salah)

Cardiff - Liverpool 3:6 (9. a 88. Mutch, 25. Campbell - 16., 60. a 90.+6 Suárez, 41. a 54. Škrtel, 75. Sturridge)

Everton - Swansea 3:2 (20. Baines z pen., 53. Lukaku, 58. Barkley - 33. Bony, 90.+2 Williams)

Hull - West Bromwich 2:0 (31. Rosenior, 38. Long)

Manchester City - Fulham 5:0 (26. z pen., 54. z pen. a 65. Touré, 84. Fernandinho, 88. Demichelis)

Newcastle - Crystal Palace 1:0 (90.+4 Cissé)

Norwich - Sunderland 2:0 (20. Snodgrass, 32. Tettey)

West Ham United - Manchester United 0:2 (8. a 33. Rooney).

Vítězství si náležitě vychutnal, Arsenal a jejího kouče Arsene Wengera v lásce zrovna nemá. V Chelsea slaví svou první ligovou šestigólovou výhru. "Pro nás to byl důležitý zápas, pro Arsenal ten nejdůležitější."

Další ránu dostal Arsenal po čtvrthodině, Oxlade-Chamberlain zastavil střelu rukou, penaltu. Alel sudí si hráče spletl, červenou kartu dal Gibbsovi.

Hazard proměnil penaltu. Krátce před půlí dorazil nebohého soupeře Oscar čtvrtým gólem po centru Torrese. Ten začal zápas na lavičce náhradníků, ale do hry šel už po deseti minutách za zraněného Eto'oa.

Chelsea protivníka nešetřila ani po půli. Oscar v 66. minutě ranou ze střední vzdálenosti přidal pátý gól, vzápětí střídající Salaha brankáře Szczesného pokořil pošesté.

Pro Arsenal to v letošním ročníku nebyl první debakl s přímými konkurenty v boji o titul... V únoru podlehl v Liverpoolu 1:5, v prosinci na Manchesteru City 3:6.

Tři body vybojoval Liverpool, Manchester City i United

Další konkurenti Chelsea v boji o titul se nenechali střelecky zahanbit. Liverpool triumfoval v Cardiffu 6:3, když polovinu jeho branek zařídil Suárez. Nejlepší kanonýr ligy posunul svou bilanci na 28 zásahů v sezoně. Za "Reds" nasázel už 66 ligových gólů a v klubové historii tím překonal Španěla Torrese, před Suárezem zůstávají už jen legendy Anfield Road Fowler, Owen a Gerrard.

Na třetí místo se o bod před Arsenal posunul Manchester City po jasné výhře nad posledním Fulhamem 5:0. Hattrickem se blýskl Yaya Touré, přičemž dvě branky nastřílel z penalt. Oproti Liverpoolu má Manchester City dva zápasy k dobru, Chelsea odehrála dokonce o tři utkání více než úřadující vicemistr.

Klubovými střeleckými tabulkami šplhá také Rooney, který v útoku Manchesteru United plně zastoupil zhruba na měsíc zraněného Van Persieho. Dvěma trefami zajistil obhájcům titulu výhru nad West Hamem 2:0, byly to jeho góly číslo 210 a 211 a v historickém pořadí je třetí. Na klubový rekord Bobbyho Charltona nyní ztrácí 38 zásahů.

A jeho první gól byl mimořádný: Rooney si všiml, že gólman Adrian stojí hodně před brankou a z poloviny hřiště jej přeloboval. V ochozech stadionu parádní ráně ze 45 metrů tleskal i David Beckham, který kdysi sám podobný gól za United vstřelil. To se ale klub pohyboval na jiných místech, na příčky alespoň pro Evropskou ligu mu pořád scházejí tři body.