Suverénní Plzeň boduje i v poháru, postupují i Budějovice

19:21
PRAHA - Fotbalisté Plzně a Českých Budějovic rozšířili soupisku osmifinalistů Ondrášovka Cupu. Bezpečně vedoucí celek prvoligové tabulky a obhájce prvenství v pohárově soutěži Plzeň dnes v dohrávce 3. kola porazila brankami Rezka a Ďuriše 2:0 druholigového lídra Vlašim. Jihočeši především zásluhou Zdeňka Ondráška zvítězili na hřišti třetího celku ČFL Hlavice 3:1.

Plzeň (Hortváth a Rezek se radují). foto: ČTK

V osmifinále, které už se bude hrát na dva zápasy, čeká na Plzeň Opava, aktuálně vedoucí tým třetí nejvyšší soutěže MSFL. Českobudějovičtí mají před sebou duel s jiným prvoligovým týmem Teplicemi. K naplnění programu třetího kola zbývá sehrát ještě dva zápasy. Sparta se v sobotu představí v Sokolově a poslední osmifinalista vzejde 12. října z duelu Slavia Praha - Ústí nad Labem.

HFK Olomouc - Jablonec.

Vlašim se suveréna první ligy nezalekla a favorit si připsal první velkou šanci až skoro po půlhodině hry. Nejprve brankář Toma vychytal šanci Jindráčka, pak se o břevno jeho branky otřela střela Ďuriše. Ve 29. minutě už ale po centru Limberského poslal míč za Tomova záda Rezek, autor sedmi ligových branek. Hosté pojistili výhru v 63. minutě zásluhou Ďuriše po chybě Süssera, domácí při tom marně avizovali ofsajd.

Ondrášek se na postupu Českých Budějovic podílel dvěma brankami. Nejlepší střelec týmu v této sezoně se zasloužil i o bleskurychlý první gól, protože byl už po několika sekundách těsně za domácím vápnem faulován a Pecka z přímého kopu technickou střelou překonal gólmana Samoela.

Po změně stran pak Ondrášek k letošním čtyřem prvoligovým gólům přidal v rozmezí dvou minut dva pohárové. Domácí se prosadili až v závěru, kdy se před vybíhajícím brankářem Belaňem dostal k míči dříve Vůch a z téměř nulového úhlu snížil.