Suverénní Barcelona může slavit. Po výhře nad La Coruňou má jistý domácí titul

22:54
Madrid - Fotbalisté Barcelony po roční odmlce získali mistrovský titul. V 35. kole španělské ligy vyhráli na hřišti La Coruni 4:2 především díky hattricku Lionela Messiho a tři kola před koncem soutěže mají v čele tabulky nedostižný jedenáctibodový náskok. Naopak domácí Deportivo se stalo třetím sestupujícím.

Suárez a Messi slaví gól foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 35. kolo:

Getafe - Girona 1:1 (18. Amath - 45. Stuani z pen.), Alavés - Atlético Madrid 0:1 (78. Gameiro z pen.), Valencie - Eibar 0:0, La Coruňa - FC Barcelona 2:4 La Coruňa - FC Barcelona 2:4 (40. Lucas Pérez, 64. Colak - 38., 82. a 85. Messi, 7. Coutinho).

Katalánci sesadili z trůnu úhlavního rivala Real Madrid, slaví 25. španělský titul v historii a sedmý za posledních deset sezon. „Bílý balet“ ovládl nejvyšší soutěž třiatřicetkrát.

V La Lize neporažená „Barca“ zpečetila domácí double, před týdnem ovládla i Španělský pohár. Trenér Ernesto Valverde tak v premiérovém ročníku na Camp Nou získal dvě trofeje, ale v Lize mistrů jeho tým nečekaně vypadl ve čtvrtfinále s AS Řím.

Barcelona začala výborně a už v sedmé minutě otevřela skóre. Ousmane Dembélé našel v pokutovém území Coutinha a zimní posila z Liverpoolu se trefila přesně do horního růžku. Domácí brankář Rubén poté skvěle vytáhl přímý kop Messiho.

Argentinský útočník si ale spravil chuť v 38. minutě, kdy po centru Luise Suáreze přidal z voleje druhý gól - svůj 30. v ligové sezoně. Za dvě minuty však domácí vrátil do hry pohotovou střelou Lucas Pérez.

V 64. minutě hráči La Coruni rozebrali barcelonskou obranu a Emre Colak vyrovnal. Hosté se pak chvíli hledali, ale v závěru se vzpamatovali. Messi skóroval mezi 82. a 85. minutou po dalších asistencích Uruguayce Suáreze.

Lionel Messi oslavuje s Andresem Iniestou gól do sítě Chelsea
Barcelona vs. Levante: Messi slaví gól se Suarezem a Paulinhem.

Druhé Atlético Madrid vyhrálo na stadionu Alavésu 1:0. Hostující Fernando Torres sice v 71. minutě neproměnil penaltu, ale o sedm minut později si s druhým pokutovým kopem poradil Kévin Gameiro.

Atlético má čtyřbodový náskok na městského rivala Real, ale třetí tým tabulky má ještě zápas k dobru.
Čtvrtá Valencie doma jen remizovala 0:0 s Eibarem a protáhla sérii bez ligové výhry na čtyři utkání.