Suverénka Vonnová. Ve Svatém Mořici vyhrála i sjezd

12:49
SVATÝ MOŘIC - Americká lyžařka Lindsey Vonnová vyhrála ve Svatém Mořici po páteční superkombinaci i dnešní sjezd. Díky osmému vítězství v sezoně zvýšila své už tak výrazné vedení ve Světovém poháru a míří za čtvrtým velkým křišťálovým glóbem.

Lindsey Vonnová foto: Reuters

Sedmadvacetiletá Vonnová si dojela pro 49. pohárové vítězství v kariéře naprosto suverénně. Druhou Marii Höflovou-Rieschovou z Německa, která v minulém ročníku ukončila její sérii tří celkových triumfů v SP, porazila o 1,42 sekundy. Třetí s odstupem dalších pěti setin skončila Tina Weiratherová z Lichtenštejnska.

"Ten odstup je obrovský, ale přesto je to druhé místo, z něhož mám radost. Lindsey je ve své vlastní lize, to se musí uznat. Jede naprosto brutální stopu, proto je tak rychlá," ocenila Höflová-Rieschová svou dlouholetou kamarádku, s níž se po loňském ochladnutí vztahů opět usmířila.

Útočí na křišťálový glóbus

Vonnová vyhrála ve Svatém Mořici sjezd poprvé. Před dvěma lety ve známém švýcarském středisku uspěla v super-G a v pátek v superkombinaci. "Vždycky jsem tu měla ve sjezdu nějaké problémy. Na téhle trati je jednoduché udělat chybu," poznamenala Vonnová, jež zvýšila náskok v čele průběžného pořadí SP před dnes čtvrtou Tinou Mazeovou ze Slovinska na 352 bodů.

Na další vítězství bude moci Vonnová zaútočit v nedělní superkombinaci, která je náhradou za prosincový zrušený závod ve Val d'Isére. Česká lyžařka Klára Křížová, jež před dvěma lety právě ve Svatém Mořici získala díky 20. místu své dosud jediné body v SP, dnes skončila mimo elitní třicítku. Na Vonnovou ztratila 4,19 sekundy.