NHL: Šustr skóroval poprvé v sezoně, Pastrňák bodoval počtvrté v řadě

7:35aktualizováno  8:50
NEW YORK - Hokejový obránce Andrej Šustr vstřelil ve středečním utkání NHL první gól v sezoně, ale neodvrátil porážku Tampy Bay 2:3 v Bostonu. V dresu vítězů bodoval počtvrté za sebou David Pastrňák, po jehož přihrávce otevřel skóre Charlie McAvoy.

Andrej Šustr (veprostřed) po vstřelené brance v utkání s Bostonem. foto: Reuters

Asistenci zaznamenali i Dmitrij Jaškin a Vladimír Sobotka, po jejichž akcích St. Louis zkorigovalo v závěru utkání s Anaheimem skóre z 0:3 na konečných 2:3.

NHL: Faksa se blýskl hattrickem během sedmi minut, Jágr je opět zraněný

Vedení Bostonu zvýšili Riley Nash a Torey Krug na 3:0. „Vůbec jsme se v první třetině nepřiblížili jejich nasazení. Všude jsme byli o krok za nimi. To nás stálo zápas,“ řekl kouč Tampy Bay Jon Cooper. Jeho svěřenci vyslali v úvodních dvou třetinách jen dvanáct střel. Jiskru jejich hře dodal Šustrův gól, který v den 27. narozenin zaznamenal zároveň první bod v ročníku.

Český obránce se prosadil střelou od modré čáry, která prošla do branky přes klubko clonících hráčů. Kontaktní gól vsítil nejproduktivnější hráč soutěže Steven Stamkos, ale ve zbývajících sedmnácti minutách už nejlepší tým NHL nevyrovnal. V sestavě Bostonu scházel David Krejčí, který v předchozích dvou zápasech skóroval. Český centr si obnovil zranění zad, kvůli kterým už v sezoně vynechal jedenáct zápasů.

NHL: Voráček po šesti duelech nebodoval. Flyers prohráli poosmé v řadě

St. Louis prohrávalo už ve 24. minutě 0:3, poté co se dvakrát trefil Antoine Vermette a jednou Kevin Roy. Blues ještě v prostřední části ubránili čtyřminutové oslabení, které si odpykal Sobotka za faul vysokou holí, a v závěru spustili stíhající jízdu. Tečovanou Jaškinovu střelu dorazil v 57. minutě Kyle Brodziak a stejný hráč po přihrávce Sobotky ještě snížil sedmnáct sekund před koncem.

St. Louis zůstalo v čele Západní konference, ale patří k nejhorším v lize ve hře v oslabení. V něm má úspěšnost jen 75 procent a v této herní situaci inkasovalo na začátku druhé třetiny dva góly. „Zápas jsme ztratili v oslabení. Musíme se na ně zaměřit,“ uvedl Broadziak, který je členem speciální formace týmu na oslabení.

Výsledky NHL

Boston - Tampa Bay 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 8. McAvoy (Pastrňák), 18. Riley Nash, 26. Krug - 31. Šustr, 43. Stamkos. Střely na branku: 36:21. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. McAvoy, 2. Marchand, 3. T. Rask (všichni Boston).

Montreal - Ottawa 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 23. Drouin z trestného střílení, 26. Danault - 5. Mark Stone. Střely na branku: 31:28. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Drouin (Montreal), 2. Mark Stone (Ottawa), 3. Alzner (Montreal).

St. Louis - Anaheim 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Branky: 57. a 60. Brodziak (na první Jaškin, na druhou Sobotka) - 5. a 24. Vermette, 21. K. Roy. Střely na branku: 39:30. Diváci: 16.760. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Vermette (oba Anaheim), 3. Brodziak (St. Louis).

Colorado - Winnipeg 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
 Branky: 14. Kerfoot, 52. Zadorov, 61. MacKinnon - 9. Morrissey, 45. Little. Střely na branku: 26:33. Diváci: 13.017. Hvězdy zápasu: 1. Kerfoot, 2. MacKinnon, 3. Zadorov (všichni Colorado).

Anaheim uspěl, přestože ho sužuje rozsáhlá marodka, na které je už tři týdny i Ondřej Kaše. „Asi jsme se koukali více na to, kdo jim chybí, místo toho, abychom se soustředili na vlastní hru. Věděli jsme, že budou chtít odčinit předchozí porážku (3:7 v Chicagu) a že na nás vyrukují s tvrdou hrou. Přesto jsme se jim v bojovnosti nevyrovnali,“ zlobil se kouč Blues Mike Yeo. Největší překážkou byl brankář John Gibson, který zneškodnil 37 střel.

Jakub Jeřábek pomohl Montrealu čtyřmi zblokovanými střelami k výhře 2:1 nad Ottawou. Český obránce v soutěži debutoval minulý týden a vede si slušně - ve čtyřech zápasech zaznamenal sedm takzvaných hitů a stejný počet zblokovaných střel. Plzeňský odchovanec má navíc v ceněné statistice +/- tři kladné body a v týmu Canadiens jich získal více jen Tomáš Plekanec.

Montreal se opět mohl spolehnout na gólmana Careyho Price, který po návratu po zranění vychytal ve všech třech utkáních výhru a zastavil 100 ze 102 střel. Kanadského brankáře překonal pouze v oslabení Mark Stone, ve druhé třetině ale otočili domácí skóre během dvou a půl minuty a přivodili Ottawě sedmou porážku za sebou.

„Měli jsme 41 hitů a 65 střeleckých pokusů. Kluci dřeli, nechali na ledě všechno. V posledních utkáních je to stále dokola. Hrajeme opravdu dobře, skóre je vyrovnané, ale nemáme štěstí na odrazy a také neproměňujeme šance, zatímco soupeři stačí málo. Ale věřím, že se to otočí,“ komentoval trenér Ottawy Guy Boucher neúspěšnou sérii.

Ve zbývajícím utkání středečního programu soutěže udolalo Colorado doma Winnipeg 3:2 v prodloužení. Avalanche dvakrát smazali jednobrankovou ztrátu a v čase 60:59 rozhodl Nathan MacKinnon. První hráč draft 2013 tím korunoval vynikající listopad, ve kterém získal ve dvanácti zápasech dvacet bodů (5+15).

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.