NHL: Šustr přispěl k výhře Tampy na ledě Islanders

7:14
NEW YORK - Obránce Andrej Šustr se v jediném pondělním utkání NHL podílel jednou asistencí na výhře hokejistů Tampy Bay 4:0 na ledě New Yorku Islanders. Brankář Andrej Vasiljevskij zneškodnil všech 34 střel domácích, kteří poprvé v sezoně vyšli gólově naprázdno a připsali si šestou porážku z posledních sedmi zápasů.

Z českých zástupců, kteří dokončili uplynulou sezonu v zámoří rovněž na farmách či mimo sestavu, už někteří našli angažmá v Evropě. Obránce Andrej Šustr (dosud Anaheim) zamířil do Kunlunu, další beci Jakub Jeřábek (St. Louis) do Podolsku, Libor Šulák (Detroit) do Čerepovce a do KHL do Čeljabinsku odešli i útočníci Tomáš Hyka (Vegas) a Lukáš Sedlák (Columbus). foto: Reuters

Šustr měl prsty ve druhém gólu Lightning, kteří vykročili za vítězstvím dvěma trefami v rozmezí 42 sekund na konci první třetiny. Nejprve se v 19. minutě prosadil z rychlého protiútoku J. T. Brown, dvacet sekund před úvodní sirénou pak Ryan Callahan jemně tečoval tvrdou Šustrovou střelu a skóre bylo rázem 0:2. Pro českého beka to byla třetí asistence v sezoně.

Ve druhé třetině hosté přestříleli soupeře v poměru 17:4 a Nikita Kučerov s Vladislavem Naměstnikovem přidali další dva góly. Ve třetí části se poměr střel obrátil, domácí vypálili dokonce dvacetkrát, Vasilevskij ale zůstal neprůstřelný a při svém šestém startu v sezoně vychytal první čisté konto.

„Ve třetí třetině jsme hodně zvolnili a dostali našeho gólmana do složité situace, ale on nás několika skvělými zákroky podržel a uhájil nulu,“ řekl kapitán vítězů Steven Stamkos, který přihrál na oba góly ve druhé třetině a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. „Ale prvních čtyřicet minut jsme hráli opravdu velmi dobře,“ dodal.

Tampa tak potvrdila, že se jí proti Islanders daří. V tomto ročníku vyhrála už třetí vzájemný zápas při celkovém skóre 14:2. „Teď je to na mně. Já musím najít správné složení týmu, abychom zase začali dávat góly. Dřív se nám to dařilo, takže věřím, že to já i celý trenérský štáb dokážeme,“ zabrousil s kritikou do vlastních řad kouč Ostrovanů Jack Capuano.

2. Winnipeg 17 8 2 7 50:50 18
3. Minnesota 14 8 1 5 41:28 17
4. St. Louis 16 7 3 6 37:47 17
5. Dallas 16 6 4 6 44:55 16
6. Nashville 14 6 3 5 39:37 15
7. Colorado 14 6 0 8 27:41 12