NHL: Šustr a Zacha přihráli na dva góly, Voráček přispěl k obratu

7:29
NEW YORK - Obránce Andrej Šustr poprvé bodoval v nové sezoně NHL, když přihrál na dva góly při vysoké výhře hokejistů Tampy Bay 7:3 na ledě Toronta. Dvě asistence si v úterním utkání připsal také útočník Pavel Zacha, který tak přispěl k vítězství New Jersey nad Arizonou 5:3.

Andrej Šustr (62) a Ben Smith (18) foto: Reuters

Klíčem k triumfu Tampy byla už první třetina, v níž hosté získali tříbrankový náskok a ve dvou gólech měl prsty Šustr. Ve druhé minutě pohotově zastavil na útočné modré čáře rozehrávku Maple Leafs, vyslal před branku Stevena Stamkose a ten sám tváří v tvář brankáři Andersenovi otevřel skóre. V 18. minutě pak český bek šikovnou zadovkou od mantinelu našel v palebné pozici znovu Stamkose, jenž tvrdou ranou z voleje zvýšil už na 3:0.

Jágr se vrací do Pittsburghu, který slaví 50. sezonu v NHL: Moji fanoušci už jsou mrtví

Domácí sice přestříleli svého soupeře v poměru 43:24, poprvé se ale prosadili až v poslední minutě druhé třetiny, kdy William Nylander upravil v přesilovce na 1:4. Ve třetím dějství pak Toronto dokázalo snížit z 1:5 na 3:5, Lightning ale v 56. minutě pojistili svůj náskok dvěma góly v přesilové hře, jimiž potrestali čtyřminutový trest mladíka Marnera za faul vysokou hokejkou. Tampa si tak připsala páté vítězství ze šesti zápasů, naopak Maple Leafs už popáté prohráli.

Po přihrávkách Zachy dvakrát skóroval Taylor Hall. Nejprve pro něho český nováček vybojoval puk při buly v útočném pásmu a Hall rychlou střelou zápěstím vyrovnal v 9. minutě na 1:1. V polovině druhé třetiny vyslal Zacha svého parťáka do jízdy šikovným postrčením kotouče ve středním pásmu a Ďáblové se ujali vedení 2:1, které ve 35. minutě navýšil Adam Henrique.

Vítězství v prázdné brance

Kojoti ve třetí třetině dokázali manko smazat zásluhou dvou gólu obránce Ekmana-Larssona, jenže dvě minuty před koncem rozhodl o výhře New Jersey v přesilové hře Travis Zajac, který pak ještě vítězství potvrdil v poslední minutě gólem do prázdné branky při power play.

Velký obrat předvedli hokejisté Philadelphie, kteří prohrávali s Buffalem po čtyřiceti minutách 0:3, nakonec ale zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech. Trefou v penaltovém rozstřelu přispěl k úspěchu Letců i Jakub Voráček, vítězný gól si ale připsal jeho spoluhráč Claude Giroux. Steve Mason, který v brance Letců ve 36. minutě po třetím gólu nahradil Michala Neuvirtha, na druhé straně zlikvidoval oba nájezdy.

Další povedený zápas odchytal Petr Mrázek, když 29 zákroky pomohl Detroitu k výhře 4:2 nad Carolinou. Gólem se při svém premiérovém startu uvedl Sidney Crosby, který vynechal začátek sezony kvůli otřesu mozku. Kapitán Pittsburghu načal ve druhé třetině obrat zápasu s Floridou, která v polovině utkání vedla na ledě Tučňáků 2:0, nakonec ale zvítězili domácí 3:2. Jaromír Jágr se proti svému bývalému klubu neprosadil.