Sudí jsou chránění jako lvi v ZOO. Oba góly byly z ofsajdu, láteří Wenger

10:00
MANCHESTER - Po prohře 1:2 na hřišti Manchesteru City napřímo zkritizoval rozhodčí. „Díval jsem se na góly a oba byly z ofsajdu,“ lamentoval trenér fotbalistů Arsenalu Arséne Wenger. Jeho tým se propadl na čtvrtou příčku. A brankář Petr Čech inkasoval už v osmém duelu anglické Premier League po sobě, což se mu nikdy předtím nestalo.

Arséne Wenger porážku s Manchesterem City připsal na účet rozhodčím. foto: Reuters

Chelsea vládne. Vyhrála pojedenácté za sebou a vyrovnala klubový rekord

Bylo to pro ně jak obehraná písnička. Hráči Arsenalu prohráli poslední dvě ligová utkání po sobě 1:2. V obou případech brzy vedli - nad Evertonem od dvacáté minuty, nad Manchesterem City od páté.

Vyrovnávací gól inkasovali také podobně. V úterý těsně před přestávkou, v neděli krátce po ní.

Ve druhé půli dovolili soupeři otočit skóre. A Wenger stejně jako po prohře s Evertonem kritizoval rozhodčí.

Čech: Kvůli Silvovi jsem na střelu reagoval pozdě

Když německý rychlík Leroy Sané přebíral přihrávku Davida Silvy před brankou na 1:1, byl v hraniční pozici a až opakované záběry ukázaly, že se nacházel v milimetrovém ofsajdu.

Druhý jmenovaný se nachomýtl u vítězné trefy Raheema Sterlinga, když v ofsajdovém postavení kontroloval cestu míče k přední tyči Petra Čecha.

„Je opravdu náročné akceptovat tato rozhodnutí v zápase takového významu,“ uvedl Wenger pro BBC. „Jenže sudí jsou chráněni jako lvi v zoologické zahradě, tudíž se s tím musíme naučit žít,“ posteskl si.

Sunderland vs. Arsenal (Petr Čech si staví zeď).

To gólman Čech, jenž udržel v lize čisté konto naposledy při říjnové bezbrankové remíze s Middlesbrough, volil při reakci na druhou branku Manchesteru diplomatičtější odpověď.

„Hráčů před balonem bylo víc a nevím, jestli jedním z nich byl David Silva. Na střelu jsem proto zareagoval pozdě.“

Wenger: Po dvou dobrých výkonech nemáme nic

Arsenal po dvou porážkách v řadě spadl na čtvrté místo, na druhé City ztrácí dva body a propast na vedoucí Chelsea narostla na devět bodů. „Nejhorší na tom je, že po dvou dobrých výkonech nemáme nic. Dvakrát jsme vedli, dvakrát jsme prohráli,“ řekl Wenger.

Manchester City se po překvapivém výprasku od Leicesteru zvedl. Po vítězství nad Watfordem si připsal skalp Arsenalu.

Co stojí za formou kanonýra Costy z Chelsea? Jedno pivo po každém zápase

Obojí bez suspendovaného kanonýra Sergia Agüera - roli lídra zaujal záložník Kevin De Bruyne, který byl v neděli zvolen mužem zápasu.

Belgický středpolař zazářil zejména po změně stran, skvělý výkon vyšperkoval ukázkovým dalekonosným pasem na Sterlinga před druhým gólem. „Dominovali jsme a hráli jsme tak, jak jsem si představoval,“ chválil své svěřence trenér Pep Guardiola.

Fotbalisté City ovládli zápas, v němž o poločase prohrávali, poprvé po čtyřech letech. „Porazit jeden z nejlepších týmů takovým způsobem, to znamená opravdu hodně,“ smekl Guardiola.

Ve druhé půli jsme odešli fyzicky

Jeho protějšek Wenger musí naopak přemýšlet, jak odehrát druhý poločas ve stejném stylu jako ten první. Dvě ztráty z uplynulého týdne mohou v konečném zúčtování Arsenal hodně bolet.

„Ve druhé půli jsme odešli fyzicky. Poslední dobou jsme hráli hodně často venku. A také jsme před zápasem s Evertonem měli na odpočinek o den méně než ostatní týmy,“ řekl Wenger.

Nabitý program anglické Premier League ale pokračuje i přes svátky - 26. prosince hraje Arsenal s West Bromwichem, na Nový rok proti Crystal Palace.

Pokud chce zasáhnout do bojů o titul, musí oba domácí zápasy vyhrát.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.